چاکرای ریشه چیست؟ و چگونه آن را پاکسازی کنیم

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
چاکرای ریشه چیست ؟

چاکراها مراکز انرژی بدن ما هستند که انرژی حیاتی را دریافت و تصفیه می کنند و از طریق نادی ها انرژی را به بدن ما منتقل می کنند. انرژی حیاتی برای زنده ماندن هر جانداری از جمله حیوانات، درختان، سنگ ها، حشرات و انسان ها امری واجب و ضروری می باشد. بنابراین چاکرای ریشه یا چاکرای اول بر اندام های جنسی تسلط دارد و در آخرین مهره ستون فقرات (میان اندام تناسلی و مقعد ) قرار دارد که ستون بدن روی آن بنا شده است و همینطور در چاکرای ریشه بخش های زیادی انرژی خلاق و سازنده موجود می باشد که می تواند انرژی مورد نیار برای به دنیا آوردن فرزند و پدید آوردن زندگی را فراهم کند. این چاکرا را با نام دیگرش آدرا و مولادهارا نیز می توان شناخت.

چاکرای ریشه چیست

چه افرادی باید چاکرای ریشه خود را پاکسازی کنند

اگر جزو افرادی هستید که اضافه وزن دارید، فشار خون بالایی دارید، کمرتان مدام درد می‌کند، دست‌ها و پاهایتان درد می‌کند، زود از کوره در می روید، اکثر مواقع خشمگین و عصبی هستید، اطمینان خود را نسبت به دیگران از دست داده اید، احساس نا امنی و ترس می‌کنید، زندگی برایتان لذت بخش نیست و احساس نارضایتی می‌کنید، شما نیازمند تغییرات اساسی در چاکرای ریشه یا چاکرای اول خود می‌باشید. زیرا چاکرای ریشه شما با مشکل مواجه شده است و نیازمند پاکسازی و تعادل در سیستم چاکرایی خود هستید.

مزایای ایجاد تعادل و هماهنگی در چاکرای ریشه

برقراری تعادل در چاکرای ریشه باعث می شود که از لحاظ مالی و اقتصادی رشد کنید، سطح انرژی تان بالا رفته و همواره احساس شاد بودن می کنید، شما را به فردی خوش اخلاق تبدیل میکند، بین شما و نیروی زمین و انرژی کیهانی تعادل و هماهنگی برقرار می شود، استخوان هایتان قوی می شود، توانای هایتان  افزون تر می شود، قدرت تصمیم گیریتان بالا می رود، تعادل و پایداری در زندگیتان برقرار می شود، شجاع و جسور می شوید، استرس از شما دور شده و جایش را به امنیت و آرامش می دهد.

تعادل و هماهنگی در چاکرای ریشه

بیشتر بدانید: در مورد چاکراها بیشتر بخوانید

جذابیت ارتباط چاکرای ریشه با ناخودآگاه

شاید جالب به نظر برسد ولی تمام رویدادهایی که از کودکی تا به الان برایمان پیش آمده توسط انرژی های چاکرای ریشه ثبت شده اند، بنابراین تمامی خاطرات ثبت شده از نسلی به نسل بعدی انتقال یافته که ترسیم الگوهای ناخودآگاه را برای آنها بوجود می آورد. بنابراین برای رسیدن به ناخوادگاه باید مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیریم. چینی ها معتقدند، چاکرای ریشه جایگاه واقعی ناخودآگاه جمعی می باشد که از طریق آن می‌توان به دانش انباشته خود به ناخودآگاه جمعی دسترسی یابیم. ناخود آگاه جمعی یعنی استعداد ها و ظرفیت های مشترک انسان ها و ماهیت و درک آنها نسبت به صحت یک موضوع.

تفاوت پاکسازی چاکرا با باز کردن چاکرا

هنگامی که در مورد پاکسازی چاکراها حرف می زنیم در مجموع به فرآیندهای رفع گرفتگی و انسداد انرژی و خالی کردن محتویات انرژی سرکوب شده و در نهایت باز شدن چاکرا و جریان ورود انرژی تازه به داخل آن اشاره می کنیم. بعد از طی این مراحل می توان ادعا کرد که پاکسازی چاکرا صورت گرفته است.

اما موضوع باز کردن چاکرا که در آن بازسازی صورت نمی گیرد، یعنی گاهی اوقات ممکن است چاکرای ما بدون رفع انسدادها و قفل های انرژی باز باشد که در این صورت شخص شدیداً جذب کننده هر نوع انرژی مثبت و منفی به داخل هاله های خود می باشد. و چون هاله ها قادر به شناسایی انرژی مثبت و منفی نیستند، به تمامی انرژی ها اجازه ورود داده در نهایت باعث بروز مشکلات در چاکرا و در نهایت در بدن میشوند. و اما خبر خوب اینست که با ایجاد هاله های دفاعی که نیازمند تمرین میباشد می توانید از انرژی های منفی به داخل هاله و چاکرای خود جلوگیری کنید.

پاکسازی چاکرا

هشدار ؛ قبل از فعال سازی چاکراها ابتدا مطمئن شوید پاکسازی چاکراها را تمام کرده اید.

پاکسازی چاکرای ریشه

چاکراها با افکار و احساسات ما در ارتباط هستند و وقتی که شروع به منفی بافی می کنیم چاکراهای ما دچار گرفتگی و تیرگی می شوند و ما باید این مشکل را با پاکسازی برطرف کنیم. پاکسازی چاکراها به دو صورت انجام می شود، روش احساسی و روش انرژیکی

در پاکسازی انرژیکی توسط هدایت و دریافت انرژی و تجسم از بین رفتن تیرگی آن چاکرا را پاکسازی می کنیم و در روش احساسی باید با شناسایی افکار و باورهایی که باعث حال بد ما شده و چاکراهایمان را بسته، از آنها دوری کنیم و با تغییرات مثبت چاکرای مورد نظر را از هر نوع آلودگی پاکسازی کنیم. برای مثال چاکرای ریشه برابر با ترس می باشد که با تغییر ترس به شجاعت و اطمینان می توان به نوعی چاکرای ریشه را پاکسازی نمود. چاکرای ریشه=ترس(جایگزینی با شجاعت و اطمینان)

ارزیابی: چاکرای ریشه انرژی پایه و اساس همه چیز در سیاره زمین می باشد که در صورت نا متعادل بودن می توان توسط تمرین هایی که در ادامه ذکر می شود آن را پاکسازی و متعادل کرد.

کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن

پاکسازی و متعادل کردن چاکرای ریشه

عدم تعادل در چاکرای ریشه موجبات ترس، استرس و اضطراب را فراهم می کند، بنابراین دقت کنید تا پاکسازی چاکرای ریشه یا مولادهارا، را به آرامی انجام دهید تا انرژی به طور پیوسته وارد بدن شود. در ادامه ۱۰ تکنیک برایتان آورده ایم که با تمرین کردن می توانید چاکرای اول خود را پاکسازی و متعادل کنید.

۱۰ تکینک برای پاکسازی و متعادل کردن چاکرای اول

  1. از جملات تاکیدی استفاده کنید (من در آرامش کامل هستم، من شاد هستم، من فرستنده و گیرنده انرژی مثبت هستم )
  2. با افراد مثبت بیشتری معاشرت کنید و از تنها ماندن و گوشه گیری به دور باشید.
  3. دلخوری ها و کینه ها را رها کنید و جای آن ها را با محبت و قدر دانی پر کنید.
  4. ورزش کنید، فعالیتهای بدنی یکی از راه های متعادل سازی چاکرای ریشه می باشد( حالت درخت، حالت کوه، حالت عقاب، سگ با صورت رو به پایین، حالت خم به جلو  با پاهای باز، یوگا و…)
  5. روزی ۳۰ دقیقه پیاده روی آگاهانه داشته باشید، یعنی از قدم های خود، تنفس و صدای پاهایتان آگاه باشید.
  6. گاهی اوقات برقصید و آزادانه عمل کنید
  7. ترس ها، تنش ها و شک ها را از خود دور کنید و قدردان خود و قدرتتان باشید (من قدرتمندم، من با استعدادم، من دوست داشتنی هستم و …)
  8. هفته ای دو یا سه مرتبه به حمام بروید – زیرا حمام کردن سبب تعادل چاکرای ریشه می شود در این هنگام، آگاهی خود را به جسم بالا ببرید
  9. از رنگ ها و خوراکی های قرمز رنگ در طول هفته چندین بار استفاده کنید مثل لباسهای قرمز رنگ، میوه های قرمز رنگ، غذای های قرمز رنگ و …
  10. از سنگ درمانی استفاده کنید. سنگ هماتیت، ابسیدیان، کارالین قرمز، یاقوت، سنگ خون، عقیق سیاه و … برای فعال کردن چاکرای ریشه یکی از این سنگ ها را در قسمت تحتانی شکم قرار دهید.

10 تکنیک برای پاکسازی چاکرا

جالب است بدانید چاکرای ریشه در صورت تعادل و هماهنگ شدن با دیگر چاکراهای بدن رنگ قرمز و درخشنده ای به خود می گیرد که این رنگ قرمز چاکرای اول نشانه زندگی، قدرت و نیروی جسمانی است و همینطور این چاکرا عمیق ترین پیوند را با زمین و بدن و محل زندگی ما دارد.

بیشتر بدانید: کسب موفقیت با ماورای طبیعی شدن

رابطه مستقیم ثروت با چاکرای ریشه

ما از طریق چاکرای ریشه با زمین به جذب پرانا (نیروی حیات) می پردازیم، چاکرای ریشه مسئول ارتباط ما با بدنمان می باشد و هر فعالیت فیزیکی و جسمی به چاکرای اول مربوط می شود. چاکرای ریشه مسئولیت گردش انرژی برای برآورده شدن نیازها را بر عهده دارد. برای مثال برای امرار و معاش نیازمند پول هستیم که در صورت عدم تعادل این چاکرا سخت می توانیم از پس مخارج برآییم و زندگی مالی موفقی نخواهیم داشت و جز پول، موادی چون خوراک، پوشاک، مسکن، ثروت و … با پاکسازی چاکرای اول مهیا خواهد شد.

شگفتی های چاکرای ریشه

طبق گفته جو دیسپنزا در ماورای طبیعی شدن، جو می گوید در چاکرای ریشه وقتی شما به عنوان یک انسان فکر و خیال جنسی به ذهنتان می رسد این آگاهی بر بافت عصبی شما تاثیراتی گذاشته و بدن شما را از لحاظ فیزیولوژیکی تغییر می دهد و بر اساس آن سطح انرژی ها نیز تغییر می کند و بطور خودکار هورمون های جنسی از غده های مرتبط با چاکرای ریشه ترشح شده و فرد را برای رابطه (جنسی) آماده می کند.

همانطور که متوجه شدید چاکرای ریشه در قسمت میاندوراه قرار گرفته است و ما را به دنیای فیزیکی متصل میکند کسانی که موفق به باز کردن اولین چاکرای خود یعنی چاکرای ریشه زندگی کردن بر روی زمین را کاملاً قبول کرده و هماهنگ با نیروهای مادی عمل کرده و آمادگی برای زندگی کردن واقعی را دارند همانطور که میدانید رنگ این چاکرا، چاکرای ریشه قرمز می باشد که رنگ قرمز، انرژی و فعالیتی می باشد که از هسته ی درونی سیاره مان بیرون زده و به ما دوام و پایداری در دنیا را می دهد.

مدیتیشن چاکرای ریشه

مدیتیشن تقویت و باز کردن چاکرای ریشه

این مدیتیشن را هم می‌توانید به صورت خوابیده و هم نشسته انجام دهید. حتماً در مکانی بدون سرو صدا شروع به انجام مراقبه کنید و برای آرامش و نتیجه بیشتر با روشن کردن ۲ ، ۳ عدد شمع مکان مراقبه را آماده کنید و پیشنهاد میکنم با آهنگ ملایم و آرامش بخشی مراقبه تان را شروع کنید.

۱٫ چشمانتان را آهسته ببندید
۲٫ تصور کنید نفستان از کف پا آهسته تا بالای سرتان حرکت میکند
۳٫دم و بازدم های عمیق انجام دهید و آگاهانه این کار را ۴,۵ مرتبه انجام دهید
۴٫ اکنون همانطور که نفس می‌کشید، به صورت ذهنی چاکرای ریشه خود را تجسم کنید
۵٫ نور قرمز چاکرای ریشه خود را قرمز درخشانی تجسم کنید

وقتی نور را درخشان و درخشان تر دیدید احساس کنید انرژی و گرمای آن سراسر وجودتان را فرا گرفته است. بعد از انجام این تمرین تأثیر آن را بر روی تمامی دستگاه های بدن خود مشاهده و احساس خواهید کرد.

<< پاکسازی چاکراها شما را قادر می سازد تا بتوانید با احساس حضور بیشتری زندگی کنید >>

دیدگاه خود را ارسال نمایید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
آموزش مراقبه اعتماد به نفس افراد موفق باور ذهن تغییر افکار و باورها تغییر باور های درونی تغییر باورهای ذهنی تغییر دادن سرنوشت تغییر در زندگی تغییر زندگی تمرینات کنترل احساسات تکنیک های مراقبه خرید کتاب شکست عادتهای کهنه خرید کتاب شکست عادت های کهنه خرید کتاب ماورای طبیعی شدن خرید کتابهای جو دیسپنزا خرید کتاب های دکتر جو دیسپنزا دانلود کتاب صوتی ماورا دانلود کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن رشد فردی رضایت در زندگی روش تغییر افکار سکوی پرتاب ضمیر ناخودآگاه فیزیک کوانتوم و قانون جذب قانون جذب ماورای طبیعی شدن ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا مراقبه دکتر جو دیسپنزا موفقیت در زندگی چگونه مراقبه کنیم کتاب شکست عادتهای کهنه کتاب شکست عادت های کهنه کتاب صوتی جو دیسپنزا کتاب صوتی دکتر جو دیسپنزا کتاب صوتی شکست عادتهای کهنه کتاب صوتی ماورا طبیعی شدن کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن سکوی پرتاب کتاب های جو دیسپنزا کتاب های صوتی جو دیسپنزا کتاب‌های جو دیسپنزا