سبد خرید
مراقبه

نقش مراقبه در شکست عادت های کهنه

اگر می خواهید به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید و به ثروت و خوشبختی برسید. اولین قدم رویاپردازی نمودن است. اگر از یک فرد موفق بپرسید که چگونه توانسته ای از دل یک خانواده فقیر در پایین ترین قسمت شهر به این موفقیت دست پیدا کنی؟ قطعا به شما خواهد گفت که با رویاپردازی به اینجا رسیده است. این موضوع به معنای بی اهمیت جلوه دادن تلاش و پشتکار نیست. بلکه برای شروع هر تلاشی باید ابتدا ذهنیت مثبتی داشته باشید.

مراقبه از موثرترین تکنیک هایی است که می تواند به شما کمک نماید تا ذهنیت خود را تغییر دهید و عادت های مثبت ایجاد نمایید. از طرفی شکست عادت های کهنه می تواند مهم ترین و موثرترین قدم شما برای رسیدن به خواسته هایتان باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با نقش مراقبه در ایجاد باورهای جدید از بین بردن باورهای محدود کننده، به طور کامل آشنا کنیم.

نقش مراقبه در شکست عادت های کهنه

مراقبه چیست؟

بسیاری از افراد فکر می کنند که مراقبه کردن کاری بیهوده و بی معناست. برخی دیگر بر این باورند که مدیتیشن و مراقبه مخصوص افراد عصبی و ناآرام است. در صورتی که هر دو باور کاملا اشتباه می باشد. مراقبه نوعی آرامش روحی همزمان با برقراری ارتباط با خداوند است. شاید درک این موضوع کمی سخت و پیچیده باشد. به همین دلیل می خواهیم معنی مدیتیشن را واضح تر برای شما بیان کنیم. این روش به معنای تمرکز بر یک موضوع و عدم توجه به هر چیز دیگری در این دنیا می باشد. تمرکز بر روی نفس کشیدن عمیق، تمرکز بر روی خداوند و شکرگزاری او، آرامش و ثبات روح و غیره. این کار به شما کمک می نماید تا ذهن خود را متمرکز نموده و بتوانید تنها روی نکات مثبت زندگی خود تمرکز نمایید.

تفاوت مراقبه و مدیتیشن چیست؟

نقش مراقبه در شکست عادت های کهنه

نحوه تاثیرگذاری مراقبه بر ذهن

با توجه به بررسی هایی که دانشمندان روی مغز هنگام مدیتیشن انجام داده اند، متوجه تاثیرات جالبی روی مغز شده اند. زمانی که فردی در حال مدیتیشن است، فعالیت پردازش داده ها متوقف می شود و این کار به راحتی منجر به آرامش و استراحت مغز می شود. به طور کلی مدیتیشن با بالا بردن قدرت تمرکز حواس باعث می شود تا ذهن دچار تزلزل نشود. بنابراین میزان اضطراب به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند و فرد به آرامش عمیق دست پیدا می کند. شاید در ابتدا این کار بسیار سخت و غیر ممکن باشد. اما با تکرار آن و افزایش تمرینات مدیتیشن می توانید قدرت تمرکز خود را در طول مراقبه افزایش دهید.

نقش مراقبه در شکست عادت های کهنه

بهترین روش مراقبه برای تقویت ذهن

برای اینکه بتوانید از قدرت شکرگزاری و مراقبه برای تغییر ذهنیت خود استفاده نمایید. نیاز دارید تا در ابتدا با انواع روش های مراقبه به طور کامل آشنا شوید و از آن ها استفاده نمایید. مراقبه یا همان آرام سازی ذهن را می توان به چهار روش انجام داد. که این روش ها به شرح زیر می باشند.

 • هدایت شده

  در این روش مدیتیشن تکنیک هایی به صورت کلامی از طریق مربی به شما آموزش داده می شود. اگر می خواهید از آرام سازی ذهن برای رسیدن به خواسته هایتان و ماورای طبیعی شدن استفاده نمایید، بهتر است از این روش برای مدیتیشن استفاده نمایید.

 • متحرک

  این روش مدیتیشن نیز به شما کمک می نماید تا بتوانید در لحظه به آرام سازی ذهن بپردازید. معمولا این روش مدیتیشن مناسب افرادی است که زمان کافی برای مدیتیشن های نشسته و طولانی مدت ندارند.

 • حسی

  از این روش نیز می توانید برای تقویت قدرت باور خود استفاده نمایید. تمرکز بر روی یک تصویر، بو، مزه، صدا و … می تواند به شما کمک نماید تا خواسته خود را به صورت تصویر ذهنی مجسم نمایید.

 • تمرکزی

  این روش سخت ترین نوع مدیتیشن است. زیرا تمرکز بر روی خود ذهن و خالی نمودن آن از هرگونه فکر و خیال است.

به طور کلی اگر می خواهید برای دستیابی به خواسته هایتان و ایجاد عادت های جدید از مراقبه به عنوان یکی از تمرینات تغییر باور استفاده نمایید. بهتر است از روش مدیتیشن حسی و متحرک استفاده نمایید. زیرا این دو روش می توانند شما را روی خواسته ها و اهدافتان تمرکز نمایند و ذهنیت های جدید ایجاد کنند. از مهم ترین تاثیرات مراقبه روی ذهن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • افزایش توانایی های مغز و تغییر ذهنیت های ایجاد شده که موجب بهبود عملکرد افکار و ذهن انسان می شود.

 • کنترل اعصاب و توانایی تمرکز بالا

 • کاهش استرس و پرخاشگری که منجر به بهبود سلامتی جسمی فرد نیز می گردد.

 • پیشگیری از افسردگی و تحریک پذیری در برابر شرایط های سخت و شکست ها

در نهایت باید گفت که برای مراقبه بهتر است از تکنیک های تالیف شده توسط افراد متخصص و باتجربه استفاده نمایید. به طور مثال جو دیسپنزا یکی از نویسنده های بسیار موفق و با تجربه در زمینه راهکارهای تقویت باور به منظور دستیابی به ثروت و موفقیت است. به همین دلیل اگر به دنبال راه های رسیدن به موفقیت و خواسته هایتان در زندگی خود هستند.

بهتر است کتاب های ماورای طبیعی شدن، قدرت باور و شکست باورهای کهنه این نویسنده را به عنوان یک راهنما و مربی تهیه نمایید. این کتاب ها به شما کمک می نمایند تا به صورت اصولی و تکنیکی به تقویت ذهن خود بپردازید و با کمک خودشناسی بتوانید باورهای اشتباه و سمی خود را از بین ببرید و باورهای یاری دهنده را جایگزین آن ها نمایید. سایت سکوی پرتاب یکی از محبوب ترین و معتبرترین سایت های انگیزشی است که به راحت ترین شکل ممکن این کتاب ها را در اختیار شما قرار داده است.

نقش مراقبه در شکست عادت های کهنه

فواید مراقبه در زندگی

یکی از مهم ترین و رایج ترین سوالاتی که معمولا در رابطه با مدیتیشن و مراقبه پرسیده می شود، این است که این روش آرام سازی ذهن چه مزایایی دارد و چگونه روی ذهن ما تاثیر می گذارد؟ از مهم ترین مزایای آرام سازی ذهن به روش مراقبه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 1. کنترل استرس به بهترین شکل

  یکی از ابتدایی ترین دلایل افکار منفی و باورهای محدود کننده، استرس و اضطراب شدید نسبت به تفاوت مهارت ها و خواسته ها است. به این منظور که افراد به دلیل استرسی که نسبت به ناتوانی احتمالی خود در رابطه با رسیدن به خواسته هایشان دارند، دچار باورهای منفی مانند ” تو نمی تونی، از پسش بر نمیای و … ” می شوند. مراقبه و آرام سازی ذهن در ابتدا به شما کمک می نماید تا استرس خود را کنترل نمایید و آن را از بین ببرید. بنابراین احتمال افزایش باورهای مثبت و ایده آل را در ذهن خود افزایش می دهید.

 2. به دست آوردن اطلاعات مفیدتر

  از دیگر مزایای آرام سازی ذهن، افزایش قدرت حافظه و گسترش ظرفیت حافظه است. بنابراین می توانید برنامه ریزی دقیق تر و مفیدتری داشته باشید. همچنین احتمال فراموشی کارها و عقب افتادن آن ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. از آنجایی که این روش می تواند حافظه کاری شما را تقویت نماید. می توانید با کمک آن به بهترین شکل کارهای خود را برنامه ریزی نمایید. که در نهایت منجر به موفقیت کاری شما خواهد شد.

نقش مراقبه در شکست عادت های کهنه

 1. سهولت در تصمیم گیری بهتر

  زمانی که شما به آرام سازی ذهن می پردازید، می توانید با غلبه بر استرس و افکار منفی، تصمیمات بهتری بگیرید. همچنین به راحتی می توانید از تاثیرگذاری افراد منفی روی فکر و ذهنتان جلوگیری نمایید. از طرفی با تصمیم گیری های بهتر در مدت زمان کمتر می توانید زمان خود را نیز مدیریت نمایید. که این کار در کنار برنامه ریزی بهتر، کنترل ذهن، سازماندهی برنامه های کاری و تقویت حافظه می تواند شما را سریع تر به اهدافتان برساند.

 2. پاکسازی ذهن و فکر

  از دیگر مزایای مراقبه می توان به پاکسازی ذهن از افکار منفی و سمی اشاره نمود. متاسفانه یکی از مهم ترین موانعی که موجب نرسیدن شما به آرزوهایتان می شود، افکار سمی و ناامید کننده است. زمانی که دائما در ذهن خود تکرار می کنید که به خواسته هایتان نمی رسید، لیاقت آن را ندارید، توانایی رسیدن به خواسته هایتان را ندارید و … مدیتیشن و آرام سازی ذهن می تواند باورهای منفی را از بین ببرد و به شما کمک کند تا ذهنیت های مثبت ایجاد نمایید.

نقش مراقبه در شکست عادت های کهنه

 1. دیگر مزایای آرام سازی ذهن و مراقبه

  مزایای آرام سازی ذهن به کمک مدیتیشن، تنها به این مزایا محدود نمی شود. از آنجایی که ذهن هر فرد به کنترل زندگی او می پردازد، نمی توان تمامی مزایای مدیتیشن و آرام سازی ذهن را در چند مورد معرفی نمود. اما به طور کلی از دیگر مزایای حائز اهمیت مدیتیشن می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود.

 • تقویت مغز و افزایش توانایی های آن به منظور یادگیری بهتر، تصمیم گیری های موثرتر، توانایی مدیریت شرایط بحرانی و …
 • افزایش توانایی سخنرانی تاثیرگذار و جذاب برای متقاعد سازی بهتر و سریع تر برای دستیابی به خواسته ها
 • می توانید عادت های منفی خود را با سهولت بیشتری از بین ببرید و تمرکز خود را برای انجام ندادن آن ها حفظ کنید.
 • افزایش قدرت تخیل ناشی از آرام سازی ذهن منجر به افزایش خلاقیت شما خواهد شد.
 • از پیر شدن مغز و توانایی های آن به میزان قابل توجهی جلوگیری می شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران