غلبه بر افسردگی با کتاب شکست عادتهای کهنه

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
غلبه بر افسردگی

سیم پیچی کردن، محبوس کردن، زندانی کردن، یکجا نگه داشتن و تغذیه مغز با گذشته ای که اتفاقا خوشایند نبوده، اتفاقاتی که بار عاطفی زیاد دارند و به رنج و ناراحتی ِشما منجر می شوند، همه و همه افسردگی را به وجود می آورند، به ذهن و بدن دستور می دهند که در همین حصار باقی بماند و به همین سبب خروج یا تغییر به مراتب سخت تر و سخت تر می شود.

رنج و افسردگی موجب رنج بیشتر شما می شوند و نگه داشتن این رنج غلبه بر افسردگی را دشوار خواهد کرد. تاثیر افکار منفی بر بدن قابل چشم پوشی نیست چون تاثیر ذهن بر بدن بسیار شگفت انگیز است. دکتر جو دیسپنزا برای شما در این رابطه صحبت های بسیاری دارد که ما سعی کرده ایم با تکیه بر کتاب شکست عادتهای کهنه ی ایشان، بخشی از آنها را در این مطلب ذکر نماییم.

افسردگی

غلبه بر افسردگی با ترک عادت ها

برای ترک عادت ها، کنترل ذهن و غلبه بر افسردگی باید ذهنیت درستی از آنچه بین ذهن و بدن رخ می دهد داشته باشیم. هر عادت برای شکل گیری و جزئی از زندگیِ ما شدن، نیاز به تکرار و تداوم و ممارست دارند. بعد از چند روز یا چند هفته تکرار یک کار یا یک فکر، آن کار و روند بخشی از زندگیِ ما می شود. برای غلبه بر افسردگی باید به خود کمک کنید و عادت های جدید به زندگی و ذهن تان وارد کنید تا بخشی از شما شوند. یعنی ذهن و جسم تان در یک همبستگی شدید و کامل مابین هم برای رخ دادن آن اتفاق قرار گیرند.

علائم افسردگی

چگونگی ترک علائم افسردگی

برای ترک علائم افسردگی و غلبه بر افسردگی که اکثریت آنها به دلیل بی میلی به انجامِ یک کار تازه هستند، راه کار های مختلفی وجود دارد. در اصل هیچ فرد افسرده ای وجود ندارد که از این بی میلی در درون خود آگاهی نداشته باشد اما چیزی که غالبا به آن دقت نمی شود، محصور نگه داشتن ذهن در یکسری رویداد ها و اتفاقات رخ داده در گذشته است که همگی تلخ هستند یا یک سیر صعودی به نزولی دارند.

کاملا بدیهی است که کندن و رها شدن از آنها به آسانی خواندنِ این نوشته نباشد. به گفته دکتر جو دیسپنزا در کتاب شکست عادتهای کهنه برای غلبه بر افسردگی و کسب موفقیت در زندگی تغییر شرایط ذهن باید بتوانید عادت ها و نگرش های خود را تا قبل از رسیدن به اواسط سی سالگی تغییر دهیم، چرا که از آن سن به بعد غالب رفتار ها و عادت های ما از شیوه ی زندگی مان طی چند سال گذشته نشات می گیرند.

این مطلب هم میتواند مفید باشد : فواید فعال سازی چاکراهای بدن

پس میل به تغییر دادن خود (یعنی ذهن) می تواند به ترک علائم افسردگی کمک کند؛ اینکه شما برای تغییر خود همیشه آماده هستید و در وضعیت های مختلف (اکثرا منفی) اسیر نمی شوید و دست روی دست نمی گذارید.

علائم افسردگی

تکرار را برای غلبه بر افسردگی دست کم نگیرید.

بدن شما بخش بزرگی از ذهن ناخودآگاه شماست. اگر دقت کنید، هرگز هرروز کارهای متفاوت با روز قبل انجام نمی دهید مگر اینکه برنامه تان را تغییر داده باشید یا یک رویداد، برنامه هایتان را در هم بریزد. برای غلبه بر افسردگی نیز تکرار کارهای جدید، و عدم تفکرِ سیاه و منفی بسیار اهمیت دارد. تاثیر ذهن بر بدن طی چند سال شما را به تکرار وادار می کند اما باید این سد را بشکنید، در افکار همیشگی غوطه ور نشوید و گمان نکنید برای تغییر خیلی دیر است. هر عادت جدید بدن شما را با ذهن ناخودآگاه تان هماهنگ می کند.

به عنوان مثال (طبق گفته دکتر جو دیپسنزا در کتاب شکست عادتهای کهنه) اگر می بینید شخصی از دوستان یا نزدیکان یا فردی غریبه به انجام کارهای بی ربط به هم، به طور همزمان مهارت کافی و اعجاب انگیزی دارد باید به جای تعجب به این صرافت بیفتید که خبری از وجود هوش خارق العاده در او نیست؛ او سالهاست که این کارها را انجام می دهد و در اصل این تکرار ها او را به فردی ماهر، تبدیل کرده اند. بسته به اینکه دلیل افسردگی تان چیست و تا چه اندازه حاد است، می توانید با اصل تکرارِ فعالیت های هرچند ساده و پیش پا افتاده، به دوری از این حالت و غلبه بر افسردگی کمک کنید.

دیگر سخنان دکتر جو دیسپنزا برای غلبه بر افسردگی و تغییر ذهن و شرایط زندگی، به طور جامع تر در کتاب شکست عادتهای کهنه آمده اند که طبق گفته بسیاری از کارشناسان، این کتاب در لیست هزاران کتابی است که هر شخصی در هر موقعیت اجتماعی باید یک بار آن را بخواند. می توانید نسخه صوتی آن را برای دسترسی راحت تر در سایت سکوی پرتاب با صدای امیر سیاهی دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ارسال نمایید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
آموزش مراقبه افراد موفق باور ذهن تغییر افکار و باورها تغییر باور های درونی تغییر باورهای ذهنی تغییر دادن سرنوشت تغییر در زندگی تغییر زندگی تغییر پارادایم ذهنی تمرینات کنترل احساسات تکنیک های مراقبه خرید کتاب شکست عادت های کهنه خرید کتاب شکست عادتهای کهنه خرید کتاب ماورای طبیعی شدن خرید کتابهای جو دیسپنزا خرید کتاب های دکتر جو دیسپنزا دانلود کتاب صوتی ماورا دانلود کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن رضایت در زندگی روش تغییر افکار سکوی پرتاب ضمیر ناخودآگاه فیزیک کوانتوم و قانون جذب قانون جذب ماورای طبیعی شدن ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا مراقبه دکتر جو دیسپنزا پارادایم در روانشناسی پارادایم ذهنی چگونه مراقبه کنیم کتاب شکست عادت های کهنه کتاب شکست عادتهای کهنه کتاب صوتی جو دیسپنزا کتاب صوتی دکتر جو دیسپنزا کتاب صوتی شکست عادتهای کهنه کتاب صوتی ماورا طبیعی شدن کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن سکوی پرتاب کتاب های جو دیسپنزا کتاب های صوتی جو دیسپنزا کتاب‌های جو دیسپنزا