روتین روزانه، زندگی شما را تغییر خواهد داد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
روتین روزانه

روتین روزانه افراد موفق یا روتین صبحگاهی، نه شامل فعالیت های بسیار پیچیده و عجیب غریب، نه دارای برنامه ای غیر ممکن و جادویی است که باعث شده تا موفقیت و تلاش های موثر آنها در زندگی های شخصی شان بسیار چشمگیر و حائز اهمیت باشد. حتی اگر نام ما به عنوان فردی موفق و مناسب برای الگو گیری در جایی ذکر نشود، هر کداممان می توانیم با یک برنامه ی روزانه ی خاص در نوع خودمان موفق و کاربلد به حساب آییم. اما روتین یعنی چه؟ بهترین روتین روزانه چیست که بتوان از آن پیروی نموده و جریان کارهای روزانه را مانند رودخانه ای آرام و یکنواخت به حرکت در آورد؟

روتین روزانه یا داشتن یک روتین در زندگی به معنای انجام کارهایی است که هر روز بی برو برگرد در زندگی مان تکرار می شوند و به واسطه ی آنها انرژی ما در سطح بالا حفظ می شود، کارها در زمان لازم به اتمام میرسند، صبح را با انرژی آغاز و با آرامش به پایان می بریم، از زمان ها مناسب برای انجام فعالیت های جسمی و ذهنی استفاده می کنیم و در زمان های باقی مانده به کارهایی مشغول می شویم که تمرکز کمتری لازم دارند. در این مطلب از سکوی پرتاب به توضیح خاصیت و تاثیر روتین روزانه در افراد موفق سخن خواهیم گفت.

روتین روزانه

نگاهی به روتین روزانه دکتر جو دیسپنزا

دکتر جو دیسپنزا به عنوان نویسنده و متخصص عملکرد مغز و فردی موفق و تاثیر گذار در دنیای امروز ما یک روتین مشخص دارد. به گفته ی او،

هر روز ساعت ۴ صبح و گاهی هم ساعت ۳ از خواب بیدار می شوم. پس از آن دو ساعت یا ۴۵ دقیقه به مراقبه مشغول می شوم چون بدن و ذهنم را در مسیر درستی قرار می دهد. (لازم به ذکر است که نحوه انجام مراقبه به شیوه ی آموزشی دکتر جو دیسپنزا داخل کتاب شکست عادتهای کهنه به تفصیل و مرحله به مرحله توضیح داده شده است. شما می توانید نسخه صوتی کتاب شکست عادتهای کهنه را در سایت ما با خوانش امیر سیاهی با کیفیت بالا، دریافت نمایید و روتین روزانه ی خود را به روش دکتر جو دیسپنزا انجام دهید.)

چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم

به گفته‌ی دکتر دیسپنزا، البته بسیاری از روتین های روزانه ممکن است به دلیل وجود کار بیش از حد مختل شوند و گاهی اوقات، زمان فراغت شما برای انجام یک ورزش خاص، گذراندن اوقات فراغت با خانواده و غیره بیشتر از زمانی است که نیاز است دائما مشغول کاری باشید. با توجه به این تفاوت ها می توانید برنامه روزانه خود را تنظیم کنید.

روتین روزانه افراد موفق

چگونه روتین روزانه مخصوص خود را تنظیم کنیم؟

روتین روزانه اکثر افراد یک ساختار و شکل مشخص دارد. آنچه از روتین همه ی افراد موفق (من جمله دکتر جو دیسپنزا) می توان برداشت کرد، اهمیت دادن به زمان برخواستن از خواب و انجام مراقبه برای رسیدن به آرامش است تا کارها را درست پیش ببریم. شما برای ساختن یک روتین روزانه به چک لیست زیر نیاز خواهید داشت و بسته به شرایط زندگی تان می توانید آن را تنظیم کنید:

 • بیدار شدن در یک ساعت خاص و خوابیدن در زمان مناسب
 • نوشیدن یک لیوان آب پس از بیدار شدن
 • انتخاب اولین کار مهمی که باید در ابتدای روز انجام دهید.
 • برنامه ریزی برای همان روز
 • ورزش کردن
 • خوردن یک صبحانه سالم
 • شروع به کار و تنظیم مدت استراحت (مثلا یک ربع بین هر ۴۵ دقیقه کار)
 • جمع کردن وسایل کار بعد از اتمام
 • مراقبه
 • تنظیم ساعتی مشخص برای پرداختن به زندگی شخصی تان، مثلا خواندن یک کتاب، پیاده‌روی، یا استراحت کردن و ..

  کتاب صوتی شکست عادتهای کهنه کتابی که برای تغییر ذهن خود نیاز دارید

تنظیم یک روتین روزانه برای تغییر زندگی و ذهن

یکی از مهم ترین تاثیراتی که در قبال انتخاب یک روتین مشخص بعد از چند ماه حس خواهید کرد، تغییر زندگی و بدن تان است. تاثیر گرفتن از دنیای بیرون، به حدی در زندگی شخصی ما موثر است که اجازه نمی دهد تا شرایط و امور روزمره مان دچار به هم ریختگی یا مشکل شود. رفته رفته بعد از مدتی به خوبی حس خواهید کرد که بدن تان از عاداتی که برای آن در نظر گرفته اید پیروی کرده و تمام اعمال را در بخش ناخودآگاه خود جای می دهد. از این رو ممکن است تنظیم و وفاداری به یک روتین روزانه در ابتدا کمی سخت باشد، اما برای رسیدن به موفقیت، عالی عمل می کند.

دیدگاه خود را ارسال نمایید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
آموزش مراقبه اعتماد به نفس افراد موفق باور ذهن تغییر افکار و باورها تغییر باور های درونی تغییر باورهای ذهنی تغییر دادن سرنوشت تغییر در زندگی تغییر زندگی تمرینات کنترل احساسات تکنیک های مراقبه خرید کتاب شکست عادتهای کهنه خرید کتاب شکست عادت های کهنه خرید کتاب ماورای طبیعی شدن خرید کتابهای جو دیسپنزا خرید کتاب های دکتر جو دیسپنزا دانلود کتاب صوتی ماورا دانلود کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن رشد فردی رضایت در زندگی روش تغییر افکار سکوی پرتاب ضمیر ناخودآگاه فیزیک کوانتوم و قانون جذب قانون جذب ماورای طبیعی شدن ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا مراقبه دکتر جو دیسپنزا موفقیت در زندگی چگونه مراقبه کنیم کتاب شکست عادتهای کهنه کتاب شکست عادت های کهنه کتاب صوتی جو دیسپنزا کتاب صوتی دکتر جو دیسپنزا کتاب صوتی شکست عادتهای کهنه کتاب صوتی ماورا طبیعی شدن کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن سکوی پرتاب کتاب های جو دیسپنزا کتاب های صوتی جو دیسپنزا کتاب‌های جو دیسپنزا