راهکاری های داشتن زندگی شاد تر چیست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
زندگی شاد
امتیاز دهید

انتخاب راهکار های داشتن زندگی شاد تر، با شاد زیستن متفاوت است. در شاد زیستن شما یک سری راهکار را انتخاب می کنید که با عمل کردن به آنها زندگی خود را تغییر می دهید. اما در سبک زندگی شاد هدف گذاری خاصی برای رسیدن به شادی انجام نمیشود. شادی به طور عادی در زندگی تان بازتولید می شود چون یک استایل خاص را برای آن در نظر گرفته اید. این مفهوم را می توان با یک مثال توضیح داد.

کسی که می خواهد یک استایل برای لباس پوشیدن خود داشته باشد، باید لزوما لباس ها و رنگ هایی را انتخاب کند که به آن استایل مربوط هستند (شاد زیستن). اما وقتی کسی استایل مخصوص به خود را دارد (سبک زندگی شاد یکی از انواع سبک زندگی) دیگر در پی خرید و ایجاد تناسب بین رنگ های لباس خود نیست. در زندگی همه افراد، مشکلات و دغدغه های گوناگونی وجود دارد، اما گریز از دغدغه ها می تواند دشواری زندگی را بر ما سهل و آسان کند. در مسیر  یافتن سبک زندگی شاد و پیدا کردن راهکار های داشتن زندگی شادتر لزومی ندارد تا حتما به دنبال راه های عجیب و غریب باشید.

شاید به این مطلب علاقه داشته باشید:

برای از بین بردن نقطه ضعف باید چه کرد؟

زندگی شاد

سمت روشن قضایا را ببینید. 

منظور از تمرکز روی سمت روشن قضایا، توجه به نقاط مثبت یا تفکرات مثبت است و دوری از منفی بافی. برای داشتن سبک زندگی شاد شما اول و در درجه نخست باید بر روی افکار مثبت تمرکز کنید زیرا اگر از این راهکار غافل شوید، عملا هر کار دیگری انجام دهید بی فایده خواهد بود. اگر کل روز افکار منفی دارید قادر نخواهید بود سبک زندگی شاد داشته باشید و از همه مهمتر اینکه از زندگی تان لذت ببرید. هر روز می  توانید با انجام مراقبه و القای مثبت به خودتان کمک کنید تا سمت روشن قضایا را ببینید.

برای داشتن سبک زندگی شاد، کارهایی را انجام دهید که هورمون شادی تولید می کنند! 

به طور طبیعی سخت است که بخواهید سبک زندگی شاد را انتخاب کنید اما همیشه در معرض اتفاقات، افراد و چیزهایی باشید که عملا دوستشان ندارید؛ مثلا کار کردن در محیط و شغلی که برایتان عذاب آور است. در مورد کارهایی که سر شوق تان می آورد فکر کنید و آنها را داخل برنامه ی «سبک زندگی شاد» خود بگنجانید. هر وقت کارهایی که دوست دارید را انجام می دهید، در مغزتان هورمون های شادی ترشح می شوند و این به حفظ انرژی بالاتر برای شما کمک می کند.

خیرخواه باشید. 

انجام فعالیت های اجتماعی خیرخواهانه، کمک بزرگی به شاد زیستن و تغییر زندگی مان می کنند. برای داشتن زندگی شادتر سعی کنید در رویداد های اجتماعی و فعالیت های خیرخواهانه سهمی داشته باشید. کار های خیر مانند یک منبع انرژی و حال خوب هستند و کمک می کنند تا منطقی تر و بهتر به زندگی شاد برسید. البته اینکه چطور این عادت را داخل زندگی تان بگنجانید هم مهم است.

سبک زندگی شاد

تمرینات ورزشی را در روتین روزانه تان بگنجانید. 

به طور کلی هر فعالیتی که منجر به تولید هورمون های شادی در بدن می شود، باید در لیست راهکار های داشتن سبک زندگی شادتر گنجانده شود. یکی از آنها ورزش کردن (ولو نیم ساعت) در روز است. ورزش و تمرینات ورزشی استرس را از شما دور می کند و کمک می کند از افسردگی رهایی یابید. فکر می کنید تنها دلیلی که متخصصان را بر آن وا می دارد تا به مراجعین خود توصیه کنند ورزش کنید، این است که دچار اضافه وزن نشوند؟ خیر. ورزش هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی روانی، در زندگی تان بسیار موثر خواهد بود.

البته منظور از ورزش لزوما یک رشته ورزشی خاص نیست. تمرینات ساده نرمش یا حرکات مربوط به بدنسازی، یوگا و غیره نیز می توانند در تنظیم سبک زندگی شاد برای شما موثر باشند. اگر اهل ورزش به طور حرفه ای هستید که چه بهتر!

طبیعت را در آغوش بگیرید. 

زمان زیادی از روز خود را در طبیعت بگذرانید. می توانید چند گلدان خریده و در خانه از آنها مراقبت کنید یا اینکه شخصا به پارک یا فضاهای سبز محل زندگی تان سری بزنید. این کار به تنهایی می تواند در ارتقای روحیه و کسب رضایت در زندگی تان موثر باشد. اما انجام آن در کنار بقیه کارهای ذکر شده تاثیری به مراتب بهتر خواهد داشت.

برای هریک از راه کار های ارائه شده، مانند مراقبه، القا، ساخت یک روتین، ورزش و غیره یک راهنمای عملی وجود دارد که به شما کمک می کند زندگی شاد داشته باشید. دکتر جو دیسپنزا داخل کتاب شکست عادتهای کهنه یک راهنمای جامع برای داشتن زندگی شاد و زیبا را به رشته تحریر در آورده است که می توانید آن را به فرمت صوتی با صدای امیر سیاهی از سایت سکوی پرتاب تهیه کنید.

دیدگاه خود را ارسال نمایید