کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران
سبد خرید
چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم

چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم | ۴ قدم مهم برای برنامه ریزی صحیح ذهن

امتیاز دهید

چرا باید ذهن ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنیم؟

ذهن ناخودآگاه بسیار قدرتمند است و خیلی‌ سریع می‌تواند تفکرات و عواطف ما را به واقعیت تبدیل کند.ضمیر ناخودآگاه بخشی از ذهن است که در قسمت پایین ضمیر خودآگاه قرار گرفته است. ضمیر ناخودآگاه از زمان متولد شدن ما شکل می‌گیرد تا در زندگی و انجام امور برای تحقق سریع اهداف به ما کمک کند. انرژی ذهن انسان، لازمه ادامه ی بقا‌ء اوست.

برنامه ‌ریزی ذهن ناخودآگاه چه تأثیری بر زندگی ما دارد؟

هر شخصی در زندگی اش با شکست هایی مواجه می‌شود بنابراین چیزی که ما را نگران می کند نباید شکست باشد بلکه آن ذهنیتی باید باشد که باعث شکست ما شده است. همانطور که شفاف است شکست لازمه ی هر موفقیتی است، و تنها درمانش مقاومت است، نه جا زدن!
بنابراین چه باید کرد؟ تنها چاره ی آن از بین بردن اطلاعات قدیمی و اشتباه در ذهن ناخودآگاه و جایگزین کردن آن با اطلاعات موجود و درست می باشد.

یعنی اگر تاکنون خودتان را شخص لایقی نمی دانسته‌اید از این به بعد به خودتان ارزش بیشتری بدهید، می توانید با افراد موفق تر از خودتان نشست و برخاست کنید، آموزش ببینید و تلاش کنید تا به شخصی تبدیل شوید که لیاقتش را دارید.

چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم

 

چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم؟

ذهن ناخودآگاه انسان یکی از مهم ترین فاکتور های موجود در مغز او می‌باشد. با برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه ۶۰٪ از مسیر پیشرفت خود را قطعی بدانید. همین اهمیت بالای ضمیر ناخودآگاه است که ما را منجر به نوشتن محتوا در این زمینه می کند. طبق گفته دکتر Dr.Collautt ذهن ناخودآگاه انسان ۱ میلیون بار قوی تر از ذهن خودآگاه اوست.

حتماً بخوانید: ضمیر ناخودآگاه چیست

قدم های مهمی که برای برنامه‌ریزی صحیح ذهن ناخودآگاه باید انجام شود:

قدم اول:استفاده از جملات تأکیدی مثبت

  • حتی اگر قوی نیستی، وانمود کن که قوی هستی، دیگران هرگز فرق بین این دو را متوجه نخواهند شد.
  • بنابراین اگر ثروتمند نیستید بگویید، خدا را شکر که ثروتمند هستم.
  • اگر سلامت نیستید بگویید، خدا را شکر که تن سالمی دارم
  • اگر روابطتان خوب نیست بگویید، خدا را شکر که روابط عالی دارم
  • اگر بیکار هستید بگویید خدا را شکر که یک شغل عالی دارم
  • وانمود کنید تا اتفاق بیافتد
  • یک ماه امتحان کنید شب‌ها قبل از خواب و صبح ها هنگام بیدار شدن از خواب، چون در این مواقع ذهن ناخودآگاه بهتر عمل می‌کند و بیشترین ارتعاش را به کائنات ارسال می‌کند. ذهن ناخودآگاه فرق بین دروغ یا واقعیت را متوجه نمی‌شود بنابراین اگر هر خواسته تان را با احساس ناب بیان کنید قطعاً حاصل می‌شود.

برنامه‌ریزی صحیح ذهن ناخودآگاه

قدم دوم؛ تکرار جملات تأکیدی

برای تسلط یافتن به ذهن ناخودآگاه باید همواره جملات تأکیدی مثبت را تکرار و تکرار کنیم زمانی که احساس آرامش می کنید این زمان می‌تواند گزینه ی مناسب دیگری برای ارسال ارتعاشات قوی به کائنات و نظام هستی باشد. جملات تأکیدی پس از تکرار زیاد در ذهن تبدیل به عادت شده و به صورت ناخودآگاه در زندگی ما جاری می شود.
(قدرت شما در ذهن شماست نه در اتفاقات بیرون از شما)

قدم سوم: داشتن تصاویر ذهنی از جملات تاکیدی

زمانی که با خود این جملات را تکرار میکنید کافیست تصویر وقوع آنها را به صورت کامل در ذهن خود تجسم کنید مراقب باشید زیرا این مرحله می‌تواند به تنهایی برایتان کار ساز باشد، چرا که قدرت یک تصویر ذهن معادل با هزار کلمه است.

قدم چهارم؛ مراقبه و قانون خود هوشیاری

اگر از مغز خود استفاده نکنید غیر فعال می‌شود، فعالیت مغز باعث هوشیار شدن ذهن می‌شود بنابراین افرادی که فعالیت های چالش دار انجام می‌دهند کمتر در خطر ابتلا به آلزایمر قرار می‌گیرند.
چاره کار چیست؟ بیشتر کتاب بخوانید، تحرکتان را بیشتر کنید، برای انجام امور اگر تاکنون مدام از دست راست استفاده کرده اید این‌بار با دست چپ انجام دهید. عقل سالم در بدن سالم است، بنابراین پیاده روی روزانه داشته باشید، تمرینات یوگا و مراقبه انجام دهید، استراحت کافی داشته باشید.

حتما بخوانید: جو دیسپنزا کیست

چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم

هوشیاری چیست؟

هوشیاری یعنی داشتن آگاهی از تمامی احساسات، ادراک ها و خاطرات.
از مزیت های خود هوشیاری آگاهی به تعامل خود با محیط و حفظ ارتباط با حافظه‌ی قبلی خود و کنترل و برنامه ریزی آینده است.
به گفته ی مکس تگمارک، آگاهی همانند مایع، جامد و گاز و حالتی از مایع است.
ادوارت ویس، فیزیکدانی است که گاهاً او را با اینشتین و نیوتون مقایسه می‌کنند، او گفته است شاید زیست شناسان و فیزیک دانان بالاخره بتوانند کار کردهای مغز را بهتر درک کنند اما آگاهی برای همیشه یک راز باقی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

× چت با مدیریت