سبد خرید
چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم

چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم | ۴ قدم مهم برای برنامه ریزی صحیح ذهن

چرا باید ذهن ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنیم؟

ذهن ناخودآگاه بسیار قدرتمند است و خیلی‌ سریع می‌تواند تفکرات و عواطف ما را به واقعیت تبدیل کند.ضمیر ناخودآگاه بخشی از ذهن است که در قسمت پایین ضمیر خودآگاه قرار گرفته است. ضمیر ناخودآگاه از زمان متولد شدن ما شکل می‌گیرد تا در زندگی و انجام امور برای تحقق سریع اهداف به ما کمک کند. انرژی ذهن انسان، لازمه ادامه ی بقا‌ء اوست.

برنامه ‌ریزی ذهن ناخودآگاه چه تأثیری بر زندگی ما دارد؟

هر شخصی در زندگی اش با شکست هایی مواجه می‌شود بنابراین چیزی که ما را نگران می کند نباید شکست باشد بلکه آن ذهنیتی باید باشد که باعث شکست ما شده است. همانطور که شفاف است شکست لازمه ی هر موفقیتی است، و تنها درمانش مقاومت است، نه جا زدن!
بنابراین چه باید کرد؟ تنها چاره ی آن از بین بردن اطلاعات قدیمی و اشتباه در ذهن ناخودآگاه و جایگزین کردن آن با اطلاعات موجود و درست می باشد.

یعنی اگر تاکنون خودتان را شخص لایقی نمی دانسته‌اید از این به بعد به خودتان ارزش بیشتری بدهید، می توانید با افراد موفق تر از خودتان نشست و برخاست کنید، آموزش ببینید و تلاش کنید تا به شخصی تبدیل شوید که لیاقتش را دارید.

چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم

 

چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم؟

ذهن ناخودآگاه انسان یکی از مهم ترین فاکتور های موجود در مغز او می‌باشد. با برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه ۶۰٪ از مسیر پیشرفت خود را قطعی بدانید. همین اهمیت بالای ضمیر ناخودآگاه است که ما را منجر به نوشتن محتوا در این زمینه می کند. طبق گفته دکتر Dr.Collautt ذهن ناخودآگاه انسان ۱ میلیون بار قوی تر از ذهن خودآگاه اوست.

حتماً بخوانید: ضمیر ناخودآگاه چیست

قدم های مهمی که برای برنامه‌ریزی صحیح ذهن ناخودآگاه باید انجام شود:

قدم اول:استفاده از جملات تأکیدی مثبت

  • حتی اگر قوی نیستی، وانمود کن که قوی هستی، دیگران هرگز فرق بین این دو را متوجه نخواهند شد.
  • بنابراین اگر ثروتمند نیستید بگویید، خدا را شکر که ثروتمند هستم.
  • اگر سلامت نیستید بگویید، خدا را شکر که تن سالمی دارم
  • اگر روابطتان خوب نیست بگویید، خدا را شکر که روابط عالی دارم
  • اگر بیکار هستید بگویید خدا را شکر که یک شغل عالی دارم
  • وانمود کنید تا اتفاق بیافتد
  • یک ماه امتحان کنید شب‌ها قبل از خواب و صبح ها هنگام بیدار شدن از خواب، چون در این مواقع ذهن ناخودآگاه بهتر عمل می‌کند و بیشترین ارتعاش را به کائنات ارسال می‌کند. ذهن ناخودآگاه فرق بین دروغ یا واقعیت را متوجه نمی‌شود بنابراین اگر هر خواسته تان را با احساس ناب بیان کنید قطعاً حاصل می‌شود.

برنامه‌ریزی صحیح ذهن ناخودآگاه

قدم دوم؛ تکرار جملات تأکیدی

برای تسلط یافتن به ذهن ناخودآگاه باید همواره جملات تأکیدی مثبت را تکرار و تکرار کنیم زمانی که احساس آرامش می کنید این زمان می‌تواند گزینه ی مناسب دیگری برای ارسال ارتعاشات قوی به کائنات و نظام هستی باشد. جملات تأکیدی پس از تکرار زیاد در ذهن تبدیل به عادت شده و به صورت ناخودآگاه در زندگی ما جاری می شود.
(قدرت شما در ذهن شماست نه در اتفاقات بیرون از شما)

قدم سوم: داشتن تصاویر ذهنی از جملات تاکیدی

زمانی که با خود این جملات را تکرار میکنید کافیست تصویر وقوع آنها را به صورت کامل در ذهن خود تجسم کنید مراقب باشید زیرا این مرحله می‌تواند به تنهایی برایتان کار ساز باشد، چرا که قدرت یک تصویر ذهن معادل با هزار کلمه است.

قدم چهارم: مراقبه و قانون خود هوشیاری

اگر از مغز خود استفاده نکنید غیر فعال می‌شود، فعالیت مغز باعث هوشیار شدن ذهن می‌شود بنابراین افرادی که فعالیت های چالش دار انجام می‌دهند کمتر در خطر ابتلا به آلزایمر قرار می‌گیرند.
چاره کار چیست؟ بیشتر کتاب بخوانید، تحرکتان را بیشتر کنید، برای انجام امور اگر تاکنون مدام از دست راست استفاده کرده اید این‌بار با دست چپ انجام دهید. عقل سالم در بدن سالم است، بنابراین پیاده روی روزانه داشته باشید، تمرینات یوگا و مراقبه انجام دهید، استراحت کافی داشته باشید.

حتما بخوانید: جو دیسپنزا کیست

چطور ذهن خود را برنامه‌ریزی کنیم

هوشیاری چیست؟

هوشیاری یعنی داشتن آگاهی از تمامی احساسات، ادراک ها و خاطرات.
از مزیت های خود هوشیاری آگاهی به تعامل خود با محیط و حفظ ارتباط با حافظه‌ی قبلی خود و کنترل و برنامه ریزی آینده است.
به گفته ی مکس تگمارک، آگاهی همانند مایع، جامد و گاز و حالتی از مایع است.
ادوارت ویس، فیزیکدانی است که گاهاً او را با اینشتین و نیوتون مقایسه می‌کنند، او گفته است شاید زیست شناسان و فیزیک دانان بالاخره بتوانند کار کردهای مغز را بهتر درک کنند اما آگاهی برای همیشه یک راز باقی خواهد ماند.

 

حتما گوش دهید: کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن

این کتاب به شما در تغییر ذهن کمک میکند بعد از شنیدن کتاب صوتی ماورا طبیعی شدن دیگر یک فرد عادی نخواهید بود و با عمل کردن به فردی تبدیل می شوید که کارهای غیر عادی انجام می دهید

چگونه ذهن خود را آرام کنیم؟

برای آرام کردن ذهن روش هایی وجود دارند و آسان هستن که به شما کمک می کند آرامش ذهن خود را بدست آورید.

کشیدن نفس عمیق

شاید ساده بنظر برسد اما نفس عمیق تاثیری شگفت انگیز در آرام کردن ذهن دارد و در مواقع استرس میتونه کمک کنه

در شروع دهان خود را بسته و از راه بینی نفس عمیقی بکشید. سعی کنید مدت دم به چهار ثانیه برسد؛ بعد نفستان را هشت ثانیه نگه دارید و سپس بیرون دهید. بهتر است این تمرین چهار بار تکرار شود. می توانید مدت هر دم و بازدم را خودتان مشخص کنید، اما مدت هر بازدم باید دو برابر زمان دم باشد و بین هر تنفس مکث انجام دهید.

آرام سازی عضلانی را انجام دهید

تمامی عضلات بدنتان را منقبض کرده و بعد شل کنید. این تمرین وضعیت روحی و روانی را تغییر میدهد و کمک می کند به ذهن تا مانند بدن به آرامش برسد.

به بنوشید آب اهمیت دهید

برای داشتن ذهنی آرام و بدنی سالم نوشیدن آب بسیار با اهمیت بوده و به آرامش ذهن کمک می کند به تا بهتر تمرکز کنید برای انجام دادن بهتر فعالیت های آرامش بخش، آب زیاد بنوشید.

مرتب ورزش کنید

بدن هنگام ورزش اندورفین را آزاد میکند که این ماده باعث بوجود آمدن حس نشاط میشود. هر روز سعی کنید مقداری ورزش کرده و پس از یک برنامه ی کاری پر از استرس، ذهنتان را آرام کنید. مراقبه پیاده روی بسیار موثر بوده و به ارامش درونتان کمک میکند. اگر در باشگاه ورزش می کنید، مکانی پیدا کنید که خلوت باشد تا حواستان به چیزهایی که در اطراف هستن پرت نشود.

مایعات گرم بنوشید

نوشیدنی های گرم می تواند تنش از بدن خارج میکند باعث کاهش اضطراب می شود. دقت کنید نوشیدنی های گرمی بنوشید که فاقد الکل و کافئین باشند؛ زیرا این مواد باعث اضطراب و افسردگی را در فرد تحریک کند.

چای سبز میتواند گزینه مناسبی در کاهش اضطراب باشد این چای را می توان هم گرم و یا سرد بنوشید.

نوشیدن شیر گرم قبل از خواب باعث آرام شدن ذهن آشفته تان میشود؛ زیرا حاوی مقدار زیادی تریپتوفان بوده که به ترشح سروتونین بیشتر در مغز کمک می کند. شیر گرم به همراه عسل برای آرام کردن ذهن بسیار مفید و موثر است.

اگر برای آرامش ذهن قهوه می نوشید، بهتر است نوعی از آن را که کافئین ندارد استفاده کنید تا باعث بیش فعالی نشود.

از نوشیدنی هایی کهئبیش از اندازه شکر دارد، اجتناب کنید؛ چون باعث تحریک شدن مغز میشود و آرام شدن ذهن را بسیار سخت تر می سازد.

 موسیقی های آرام بخش گوش کنید

ممکن است به موسقی هایی مثل رپ یا راک علاقه دارید، اما عادت کنید به آهنگ هایی آرام بخش گوش دهید تا ذهنتان نیز آرام شود.

به جای موسیقی، می توانید به نوای طبیعت، مثل صدای دریا یا جنگل، یا نویز سفید که برای آرامش افراد ایجاد شده اند، گوش دهید.اصوات دوگانه، نوعی خاص از موسیقی هست که از امواج آلفای بیشتری در مغز تولید کرده و به آرامش کمک می کند. می توان برخی نسخه های رایگان آن را در اینترنت پیدا کرد اما مراقب باشید از منابع معتبر تهیه کنید.

 با حیوانات هم وقت بگذرانید

تحقیقات نشان میدهد افرادی که وقت خود را با حیوانات میگذارند، فشار خونشان پایین تر بوده و مهم تر از همه، اضطراب کمتری نسبت به افرادی که به ندرت با حیوانات در تماس هستند دارند. ارتباط روزانه با حیوانات، هر چند کوتاه، در بلند مدت  تاثیری شگفت آوری دارد.

تاثیر حیوانات در روان درمانی یک نوع درمان بوده که با استفاده از حیوانات به کاهش اضطراب کمک می کنند. اغلب در این روش از اسب ها استفاده می شود، ولی سگ و گربه نیز انتخاب هایی مناسبی هستند.

 از شبکه های اجتماعی استفاده نکنید

شبکه های اجتماعی یکی  از بزرگترین محرک های اضطراب هستن؛ خواه گوشی همراهتان باشد یا حساب کاربری اینستاگرام. برای کاهش اضطراب، مدتی از انها فاصله بگیرید.

گوشی همراهتان یا لپ تابتان را خاموش کرده تا هر چند دقیقه یک بار وسوسه نشوید شبکه های اجتماعیتان را چک کنید چون یکی از بزرگترین محرک ها شبکه های اجتماعی هستن

زمانی را در تنهایی بگذرانید

معمولا اطرافمان کسانی هستن که بیشترین میزان اضطراب را در ما ایجاد می کنند؛ که بهترین راه این است زمانی هایی را برای تنهایی در نظر بگیرید.

میتوان آخر هفته ها را به سفری به اطراف شهر یا طبیعت و یا جایی که بتوان در آنجا تفکر کنید داشته باشید. زمان هایی را به دور از خانواده باشید. مهم نیست که چقدر آن ها را دوست دارید، اما هر انسانی برای داشتن ذهنی سالم، نیاز است مدتی دور از بقیه باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران