برای کنترل احساسات منفی باید چه اقداماتی انجام داد؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
کنترل احساسات منفی

چگونه احساساتی نباشیم؟ آیا کنترل احساسات منفی ممکن است؟ می گویند به سمت آدم هایی متمایل شوید که ویژگی های خوب در آنها بسیار مشهود و بارز است تا به این وسیله زندگی بهتر در حصار آدم هایی داشته باشید که منفی نگر نیستند یا ویژگی های منفی ندارند. اما مگر می توان انسانی را یافت که ویژگی های منفی در خود نداشته باشد؟

این جستجویی بی پاسخ است، چرا که شما هرگز در زندگی تان چنین شخصی را ملاقات نخواهید کرد. اما باید چه کرد؟ باید افرادی را با توجه به ویژگی های منفی و مثبت در کنار هم شناخت و بسته به خصوصیات و اخلاقیات با بخش منفی وجودشان کنار آمد.

این سخن، گفته ی دکتر جو دیسپنزا مبتکر خلاق و نویسنده ی کتاب شکست عادتهای کهنه نیست می باشد. ما همه برای کنترل احساسات منفی خود وقت می گذاریم و با قرار دادن یک نقاب روی صورت مان در جامعه آنها را از دیگران مخفی می کنیم، اما باید به خوبی بدانیم که این احساسات وجود دارند و چه بخواهیم و چه نخواهیم همه ی ما تعداد زیادی از آنها را با خود حمل می کنیم. آیا وقتی که برای کنترل احساسات منفی و ویژگی های منفی که در خود میبینید، موثر است؟ آیا معنی کنترل احساسات را به خوبی درک کرده ایم؟

راه های داشتن احساس خوب چطور به دست می آید؟

احساسات منفی

کنترل احساسات منفی، چرا این احساسات نیاز به کنترل دارند؟

همه ی آدم ها نقاب هایی دارند که به واسطه ی آن کیستی خود را مخفی می کنند. این باعث می شود تا میزان مقبولیت آنها در جامعه و نزد افراد غریبه و آشنا بالاتر برود و روابط اجتماعی تسهیل تر شود. سرکوب احساسات و ویژگی های منفی باعث عادت می شود و در نتیجه ما به جای کنترل، شیوه ی پاک کردن صورت مسئله یا از بین بردن واقعیت ها را انتخاب می کنیم و هرگز برای کنترل احساسات منفی خود وقت صرف نمی کنیم، در حالی که اشتباه است!

در جوانی، یادگیری و کنترل احساسات منفی به ما کمک میکند تا تغییر کردن برایمان آسان تر شود. اگر از ابتدا تلاش نکنیم تا روی واقعیت ها و ویژگی های خود وقت بگذاریم، احتمال تغییر یا شروع برای تغییر در سنین بالاتر سخت تر خواهد شد. به جای الگو برداری از جوان هایی که با کنار گذاشتن احساسات خود سعی در ارائه چهره ای دلپذیر تر در بین همگان دارند، باید به سراغ افراد و منابعی برویم که به ما کمک می کند به خود پروری و خود باوری برسیم.

چگونه کنترل افکار منفی را به دست بگیریم؟

سرگرمی باعث دور ماندن احساسات ناخواسته در ما می شود.

این نکته بسیار قابل تامل است که بدانید برای کنترل احساسات منفی حتما نباید کارهای خارق العاده ای انجام دهید. هرچیزی که باعث شکل گیری احساسات منفی در شما می شود، ریشه در یک اتفاق یا یک حقیقت تلخ دارد. اما برخی احساسات در اثر فکر و خیال زیاد به وجود می آیند و پایه و اساس درستی ندارند؛ یکی از راه هایی که به کنترل احساسات منفی کمک می کند سرگرم کردن ذهن و درگیری جسمی است چرا که کمک می کند احساساتی که منبع شان فکر های بی پشتوانه است، در نطفه نابود شوند. برای درک بهتر می توانید از کتاب شکست عادتهای کهنه، کمک بگیرید.

رسیدگی به احساسات منفی

برای رسیدگی به احساسات منفی خود وقتی را اختصاص دهید.

اختصاص زمانی مشخص و بررسی ریشه ای مشکلات به بهبود کنترل احساسات منفی کمک می کند. همواره این استراتژی که احساسات مان را نادیده بگیریم کمک کننده نیست و برعکس باعث می شود با بعض های فروخورده  و افزایش ویژگی های منفی شخصیتی روبه رو شویم. تمرینات کنترل احساسات یکی از جمله فعالیت هایی است که می توانید در زمان رسیدگی به احساسات منفی و سیاه خود انجام دهید.

این تمرینات به طور دقیق در کتاب شکست عادتهای کهنه شرح داده شده اند. شما می توانید نسخه صوتی آن را از سایت سکوی پرتاب با صدای امیر سیاهی به آسانی دریافت کنید. در فصل شکاف و فصل های بعدی به طور مفصل در مورد کنترل احساسات صحبت شده است؛ بنابراین می توان آن را کتاب کنترل احساسات، دانست.

کنترل احساسات

حصول رضایت در زندگی تنها با کنترل احساسات منفی ممکن می شود.

از بین بردن قید و بند هایی که در زندگیتان برای کنترل احساسات منفی ایجاد مشکل میکند گام بعدی است. ارتباطات منفی و معیوب با دیگران، خاطرات منفی، طرز فکر نادرست و بی پشتوانه نه تنها خود به تنهایی عامل ایجاد احساسات منفی هستند بلکه به رشد و اوج گرفتن آن هم کمک می کنند. بازهم می توانید برای اینکه این قید و بند ها را ریشه یابی کنید از کتاب شکست عادتهای کهنه، کمک بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال نمایید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
آموزش مراقبه اعتماد به نفس افراد موفق باور ذهن تغییر افکار و باورها تغییر باور های درونی تغییر باورهای ذهنی تغییر دادن سرنوشت تغییر در زندگی تغییر زندگی تمرینات کنترل احساسات تکنیک های مراقبه خرید کتاب شکست عادتهای کهنه خرید کتاب شکست عادت های کهنه خرید کتاب ماورای طبیعی شدن خرید کتابهای جو دیسپنزا خرید کتاب های دکتر جو دیسپنزا دانلود کتاب صوتی ماورا دانلود کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن رشد فردی رضایت در زندگی روش تغییر افکار سکوی پرتاب ضمیر ناخودآگاه فیزیک کوانتوم و قانون جذب قانون جذب ماورای طبیعی شدن ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا مراقبه دکتر جو دیسپنزا موفقیت در زندگی چگونه مراقبه کنیم کتاب شکست عادتهای کهنه کتاب شکست عادت های کهنه کتاب صوتی جو دیسپنزا کتاب صوتی دکتر جو دیسپنزا کتاب صوتی شکست عادتهای کهنه کتاب صوتی ماورا طبیعی شدن کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن سکوی پرتاب کتاب های جو دیسپنزا کتاب های صوتی جو دیسپنزا کتاب‌های جو دیسپنزا