سبد خرید
علائم باز شدن چاکرای ششم

آیا علائم باز شدن چاکرای ششم را می دانید؟

علائم باز شدن چاکرای ششم ارتباط نزدیکی با علائم چاکرای هفتم دارد. این نزدیکی موجب شده است تا بعضی از اساتید مراقب کننده مدیتیشن های یکسانی برای این دو چاکرا معرفی کنند. برخی از کلید واژه هایی وجود دارند که میان این چاکرا و چاکرای تاج مشترک می باشند. این کلید واژه ها عبارتند از: اعتیاد های معنوی، بدبینی و غرق شدن. همچنین برای انجام مدیتیشن باید از طریق روش فعال سازی چاکرای ششم به تمایلاتی که باعث ویرانگری یا صعود فرد می شوند، پی ببرید. اما شاید برایتان سوال شود که: حرکات یوگا برای چاکرای ششم چیست و اصلا هدف از انجام آنها برای درک چه موضوعی است؟ در ادامه مطلب توضیحات بیشتری در مورد حرکات یوگا می دهیم. اما هدف از انجام حرکات یوگا اعتماد شما به خودتان است. یعنی باید بتوانیم به ادراک و شهود خودمان اعتماد کنیم.

حرکات یوگا برای چاکرای ششم

اهمیت علائم باز شدن چاکرای ششم در زندگی چیست؟

علائم باز شدن چاکرای ششم می توانند زندگی شما را متحول کنند. زیرا چاکرای ششم اهمیت خاصی در بدن دارد. موقعیت مکانی این چاکرا به شدت نزدیک به چشم سوم می باشد و بر همین اساس ادراکاتی که دارد می‌تواند سرنوشت ساز باشد. پس اگر در زندگی تصمیمات درستی نمی گیرید و یا اصلاً نمی توانید تصمیم بگیرید باید به سراغ این چاکرا بیایید. منبع انرژی این چاکرا می تواند ذهن شما را از حالت انفعال خارج کند. شما مراقبه کنندگان نیز باید روش فعال سازی چاکرای ششم را یاد بگیرید تا بتوانید در زندگی تصمیم درست بگیرید. تفاوتی که فعال بودن چاکرای ششم در زندگی شما ایجاد میکند اصلاً قابل مقایسه با زندگی قبلی شما نخواهد بود. زیرا مهمترین بخش بدن یعنی مغز را فعال کرده و در هر لحظه، افکار مثبت و با انرژی را به زندگیتان وارد می کند. حال تصمیم با شماست، آیا میخواهید زندگیتان را با تصمیمات مثبت و پر انرژی اداره کنید؟ اکنون فرصت تغییر زندگی خود را از طریق ذهنتان دارید.

آیا روش فعال سازی چاکرای ششم را می دانید؟

روش فعال سازی چاکرای ششم مرتبط با بخش ناخودآگاه ذهن شماست. زیرا چاکرای آجنا در داخل ذهن قرار دارد و بعضی ها آن را به نام غده هیپوفیز می شناسند. همچنین از نام های دیگر این چاکرا می توانیم به چشم سوم اشاره کنیم که آن را به عنوان قوه ادراکی نامرئی می شناسند. باید توجه کنید که چاکرای آجنا فراتر از خرد می باشد و اختصاصاً یک دانش درونی به فرد اعطا میکند. پس با این نکاتی که مطرح شدند باید از طریق راه های معنوی همچون مدیتیشن برای فعال سازی این چاکرا اقدام کنید. همچنین نکته دیگری که در مورد چاکرای ششم وجود دارد این است که: شروع دانش از ذهن می باشد اما مصداق آن در رفتار نیز نمایان خواهد بود. یعنی فرد با دانشی که از این چاکرا به دست آورده است رفتار خود را تنظیم می کند. بر همین اساس باید حرکات یوگا برای چاکرای ششم را بدانید و انجام دهید. یادتان باشد روشن بینی معنوی برای فعالسازی چاکرای ششم مهم است.

رنگ چاکرای ششم

آیا تخیل گسترده جز علائم باز شدن چاکرای ششم محسوب می شود؟

روش فعال سازی چاکرای ششم نیازمند تجسم خلاق و گسترده است. این چاکرا با توجه به محل قرارگیری اش نیروهای عقلی را تولید و حتی ادراک می کند. تمام دنیای پیرامون ما نیز از طریق حواس پنجگانه برای ذهنمان قابل ادراک خواهند بود. این ادراک در تمام دوران حیات ما اتفاق می افتد. یعنی حتی در زمانی که در رحم مادر هستیم، این ادراک و شنیدن صدای مادر توسط جنین انجام می گیرد. البته فقط حس شنیدن برای جنین اتفاق نمی‌افتد بلکه سایر حواس نیز به گونه‌ ای تجربه می شوند. جنین بعد از تولد، زمانی که تجربیات مختلفی به دست می آورد هر کدام را به یکی از این حواس مرتبط می سازد. البته این اقدام را مغز نوزاد انجام می دهد و بخش ناخودآگاه دستورات لازم را برای ادراک ارسال می کند. به این ترتیب ذهن ما پذیرای آن موضوعاتی است که از طریق این حواس، ادراک شده اند. حال سوال ایجاد می‌شود که: تکلیف موضوعات فرا ذهنی چه می شود؟

آیا روش باز شدن چاکرای ششم در ادراک ها متفاوت است؟

روش فعال سازی چاکرای ششم متفاوت از سایر چاکرا ها است. آیا علت این تفاوت را می دانید؟  همانگونه که در قسمت بالا ذکر کردیم این حواس هستند که به واسطه آنها ادراک صورت می گیرد. اما نکته اینجاست که این ادراک کامل نیست و به عنوان ادراک حسی شناخته می شود. اگرچه بسیاری فقط این نوع ادراک را قبول دارند اما ادراک دیگری به نام ادراک معنوی یا عقلی وجود دارند. این دو ادراک در حقیقت یک ادراک محسوب می‌شوند که با دو نام شناخته می شوند. پس در نتیجه اگر روش فعال سازی برای چاکرای ششم متفاوت است؛ حرکات یوگا برای چاکرای ششم نیز متفاوت خواهد بود. زمانی که ادراک شما به صورت عقلی و معنوی باشد دیگر محدودیت های ادراک حسی را نخواهید داشت. به طور مثال هر موضوعی که بتواند در عقل تصور شود را میتوانید ادراک کنید. ولی در ادراک حسی تا موضوعی توسط یکی از حواس ادراک نشود، علمی به آن موضوع پیدا نخواهید کرد.

روش فعال سازی چاکرای ششم

آیا ما انسان ها دارای حس شهودی هستیم؟

حرکات یوگا برای چاکرای ششم مفید است زیرا موجب می شود به خودتان اعتماد کنید. مهمترین مشکلاتی که در این چاکرا وجود دارد مربوط به همین بخش یعنی عدم اعتماد به خویش است. اگر شناخت درونی از خودتان وجود داشته باشد و به این شناخت اعتماد کنید می توانید چاکرای ششم را فعال کنید. شاید این موضوع برایتان به اندازه کافی واضح نشده باشد؛ لذا اجازه دهید توضیح بیشتری در مورد علائم باز شدن چاکرای ششم بدهیم. آیا تا به حال به حیوانات دقت کرده اید که پیش از زمان وقوع زلزله یا سونامی متوجه این اتفاقات می شوند؟ به طور مثال آیا اسب یا سگ خانگی داشته اید که آنها متوجه وقوع زلزله پیش از موعد آن شوند؟ ما انسان ها نیز همین گونه هستیم و توانایی شهود را داریم. اما به دلیل اینکه ما انسان ها به این چاکرا اعتماد نمی کنیم و یا به طور کلی آن را فراموش کرده ایم، دیگر شهودی برایمان وجود ندارد.

آیا حواس فیزیکی می توانند در شهود به ما کمک کنند؟

قطعاً خواص فیزیکی همچون بویایی می توانند به عنوان روش فعال سازی چاکرای ششم عمل کنند. به طور مثال به یک بطری شیر که در طول روز خریداری می کنید توجه کنید. برای خرید یک بطری شیر در ابتدا پول خود را آماده و سپس تاریخ تولید شیر را بررسی می کنید. در اینجا حتی اگر تاریخ تولید نگذشته باشد به طور غیر ارادی شیر را بو می کنید. این استشمام کردن به طور غیر ارادی و غریزی وجود دارد و باعث آگاهی شما می شود. شما نیز برای کسب آگاهی از چاکرای ششم می توانید از طریق حواس و حرکات یوگا برای چاکرای ششم اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران