سبد خرید
باور

باور چیست ؟ چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟

باور چیست؟

باور در واقع همان نگرشی است که در اندیشه و ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارد. باورها دو نوع هستند باورهای منفی و باورهای مثبت. باورهای منفی مثل:

 • من هرگز موفق نمی شوم
 • برای شروع دیگر دیر است
 • اگر شکست بخورم مورد تمسخر مردم قرار میگیرم
 • من دوست‌ داشتنی نیستم و …

معلوم است که با وجود چنین باورهایی هیچوقت پیشرفت نخواهید کرد. شما فکر می کنید افرادی که موفق شده اند به اهدافشان برسند از شما باهوش تر یا خوش شانس تر بوده اند؟! اصلاً اینطور نیست افراد موفق هرگز با داشتن باورهای منفی به موفقیت نرسیده اند، افراد موفق باور دارند که پیروز خواهند شد و چون هدفشان مستحکم است از قبل خودشان را برای هر اتفاقی آماده می کنند. بله افراد موفق با ذهنیت و باورهای صحیح توانسته اند فردی موفق از انظار تلقی شوند.

 

باور چیست؟

موفقیت در گرو چه باورهایی است؟

موفقیت در گرو باورهایی است که ما را به سمت و سوی درست هدایت می کند و شناخت این سمت و سوی می تواند رابطه ی مستقیمی با حال خوب ما داشته باشد.

 •  افراد موفق باور دارند که هیچ کس بهتر از خود ما، از توانمندی هایمان مطلع نیست و ما را بهتر از خودمان نمی‌شناسد.
 • برای موفقیت همه چیز مهیاست (حتی اگر یک کاغذ و قلم تنها دارایی شماست) متأسفانه خیلی ها از ترس اینکه در مقابل دیگران ضعیف تلقی نشوند خود را گرفتار هر نوع قرض و وامی می‌کنند تا از همان ابتدا وانمود کنند که عالی هستند، باور کنید موفقیت یعنی از مسیر لذت بردن نه اینکه فکرتان درگیر پرداخت وام و قرض دیگران باشد، بهتر است سخت نگیرید.
 • ریشه رفتارهایتان را پیدا کنید، تا زندگیتان تغییر کند – شاید تغییر دادن عادت‌های قدیمی در ابتدا کار سختی به نظر برسد، اما قطعاً در ۳ گام می توانید تغییرات مثبتی در خود پدید آورید.

باورها بر رفتارمان تأثیر می گذارد:

باورها تأثیر مستقیم بر رفتارمان می گذارد و این یکی از مهمترین عواملی است که می‌توانند واقعیت زندگی هر فردی را تشکل دهند، تأثیر نیروی باورها باعث شکل گیری در تصمیمات و عملکردمان شده و با هربار تکرار موضوعی، نیروی باور قوی میشود و تبدیل به نوعی عادت در زندگی شده و بصورت آهسنه در رفتار و شخصیت مان تاثیرش را میگذارد. برای مثال، اگر باور دارید که توانایی و شایسته رسیدن به شغل رویایی خود هستید، قطعا فرصت‌هایی پیشرویتان قرار میگیرد که می‌تواند در رسیدن به خواسته تان شما را هدایت کند،

باور شما منفی است یا مثبت؟

شاید نتوانند برخی از افراد به این موضوع دست پیدا کنند که واقعاً باور داشتن خود را درچه زمینه باید تشخیص دهند؛ ذهنمان در برخی از اوقات این‌گونه به ما نشان می‌دهد که معنی فوق باور چیست و یا اصلا وجود دارد یا خیر؟ باور داشتن خود باعث می‌شود که شما بتوانید بسیاری از چهارچوب‌ها و شرایط زندگی خود را مدیریت کنید. اما اگر نوع زندگی شما سبک جالبی نیست، متأسفانه نگرانی استرس و ترس،باعث می‌شود که به طور ناخودآگاه نتوانید به سمت باورهای درست حرکت کنید. به همین دلایل شرایط و سبک زندگی افراد تا حدودی باعث می‌شود که باورهای آن‌ها نیز به وجود آید. اما همیشه هم اینچنین نیست و انسان خود با تجربه و آگاهی ذهنیت و باور خود را مشخص می‌کند

چگونه باور جدید بسازیم؟

این سوال برای بسیاری از ما ممکن است پیش بیاید که چگونه باور جدید بسازیم؟ به یاد داشته باش برای ساختن باور جدید دقیقا مثل یادگیری یک زبان جدید می باشد. نحوه ساختن باورهای قدرتمند باید آن قدر آن ها را تکرار کنید که دهن به شنیدنشان عادت کند. آن وقت باید متعهد شوید و به شکل باورهای جدیدتان رفتار کنید. طوری ابه وقایع نگاه کنید که احساسی بهتر در وجودتان پدید آمده است. در راه ایجاد باور مثبت متعهد باشید. یعنی آن وقتی که به نظرهایتان فکر می کنید با خود نگویید اگر نشود چه. بگویید اگر بشه چی میشه . هر لحظه خود را در فضای باورهای جدید تصور کنید. در ابتدا ممکن است این امر، نحوه ساختن باورهای قدرتمند و جدید مجبور شوید با تلاش های زیاد با مقاومتهای ذهن روبرو شوید اما اگاهانه تلاش کنید و نجواهای ذهن را خاموش کنید، بخش زیبای اتفاقات را ببینید و ورودی های ذهن را کنترل کنید و قطعا با تلاش های ذهنی مداوم موفق شوید به گونه ای به اتفاقات نگاه کنید که سراسر وجودتان را احساس خوبی در بر گرفته است. با این حال ذهن شما اهسته اهسته عادت می کند تا ناخودآگاه مثبت فکر کند. به این صورت که نحوه ساختن باورهای قدرتمند جدید را یاد می گیرید و شروع به ساختن آن ها می کنی یه این شکل هست که باورهای محدود کننده خود به خود از قدرتش کم شده و این روند تا به آخر ادامه پیدا می کند. دقیقا مثل یادگیری زبان که ما تا آخر عمر به یادگیریش مشغول هستیم. ما هر بار که حتی زبان مادری خود را مطالعه می کنیم واژگان را بهتر درک می کنیم، طریقه نگارش ما بهبود می یابد و همین طور ارتباطشان با هم را بیشتر متوجه خواهیم شد. با این وجود ساختن باور جدید نتیجه ای را برای شما به وجود می آورد که به هیچ عنوان قابل مقایسه با نتیجه یادگیری یک زبان جدید نیست.

 

شاید دوست داشته باشید: موفقیت با ماورای طبیعی شدن

گام اول: فکر کردن – فکر کنید تا متوجه شوید، تغییر عادت‌هایتان چه فایده ای می تواند برایتان داشته باشد.

فکر کردن به هدف

گام دوم: آماده سازی و عمل کردن – برای مثال اگر هدفتان کم کردن وزن باشد از قبل باید خودتان را آماده کنید چرا که دیگر مثل قبل نمی‌توانید هر چیزی را بخورید و نیاز به ورزش مستمری دارید، بنابر‌این اگر شخصی را می‌شناسید که به طور ناگهانی عادت‌هایش را تغییر داده، احتمالاً از مدتها قبل به فکر ایجاد تغییر بوده است.

گام سوم: نگهداری و خاتمه – برای نگهداری از باور های خود باید انگیزه ی کافی در خود ایجاد کنیم تا به هدفمان پایبند باشیم مثلاً برای ثبت‌نام در باشگاه باید از لحاظ مالی تأمین باشیم و در نهایت یک باور قدرتمند در ما شکل می گیرد که یک فرد با انگیزه هستیم و به تعهدمان عمل کردیم و این باور قدرتمند ترک ورزش را برایمان دشوار می‌کند.

مردم معمولا چیزی را باور می کنند که با ذهن و اندیشه هایشان در تضاد نباشد. آنان اندیشه هایی را باور می کنند که با ذهنیت اصلی آنان در ارتباط با عملکرد جهان سازگار است، به همین دلیل است که یک باور نادرست باعث ایجاد چندین باور نادرست دیگر می شود. کوین ترودو

 • چهارمین باور موفقیت، تقسیم اهداف بزرگ به قطعات کوچک تر

هر کار بزرگی را با تقسیم به بخش های کوچک می‌توان انجام داد. افراد منفی باف باور دارند هرگز به رویاهای بزرگ نخواهند رسید ولی افراد مثبت اندیش و موفق رویاهای بزرگ‌شان را به قطعات کوچکتر تقسیم می‌کنند و بیشتر انگیزه می گیرند.

تقسیم اهداف بزرگ به قطعات کوچک تر

 • افراد موفق و مثبت اندیش بر این باورند، چیزی به نام شکست وجود ندارد و قطعاً شکست پایان کار نیست و صرفاً بخشی از فرآیند یادگیری است و در واقع این ما نیستیم که شکست خورده ایم بلکه طرح و برنامه ای که ریخته بودیم مناسب نبوده است و این امر بهترین کمک است تا راهکار و برنامه ی جدیدی خلق کنیم.
 • ششمین باور اینست که، در لحظه حال زندگی کنیم.
  اگر به لحظه اکنون توجه داشته باشید همیشه می‌توانید امکانات خود را افزایش دهید زندگی در لحظه‌ ی حال و بدون توجه به گذشته به ما کمک می‌کند تا اقدام به انتخاب های جدید کنیم و به نتایج جدید برسیم. ویکیپدیا

باورهای مثبت در مورد پول

از هر ۱۰۰ نفر از ثروتمندترین افراد جهان

تعداد ۲۷ نفر ثروتشان را طریق ارث بدست آورده اند.

تعداد ۳۶ نفر در خانواده ای فقیری بدنیا آمده‌اند،

تعداد ۱۸ نفر از انها هیچ مدرک تحصیلی نداشتند،

تعداد ۸ نفر از این ثروتمندان و افراد کارآفرین در این دسته‌ جای داشتند: خانواده انها ثروتمند نبودند و حتی تحصیلات دانشگاهی هم نداشتند.

این یک باور غلط است که برای ثرونمند شدن باید پول به ارث ببریم یا ثروتمند بدنیا امده باشیم و با مدرک دانشگاهی عالی داشته باشیم.

هروز تلاش کنیم بیشتر به داشته هامون بیندیشیم و احساس بد برای نداشته ها، باعث از بین رفتن داشته ها  میشه.

۳باوری برای جذب پول و ثروت در زنگی :

اولین باور : خودتان را دوست داشته باشید:

مهمترین باور درست درونی که باید در ذهن ثبت شود دوست داشتن خود هست. افرادی که نتوانسته اند تا بحال آنچه را می خواهند را جذب کنند، چنین باور محدودکننده داشته اند.

این افزاد خودشان را دوست نداشته و لایق نمیدانند و تا وقتی که از شرّ این باور و ذهنیت محدود کننده خلاص نشوند نمی توانند پولی زیادی را در رندگی خود بدست اورند.

دوست داشتن خود به این منظور است که شما باید ویژگی های خوب خود را بشناسید و لیستی از توانایی هایتان تهبه کنید. شما باید بتوانید همیشه در حال بهبود رفتارهایتان باشید تا هروز نسبت به قبل پیشرفت کنید. به همین دلیل است که باورهای محدودکننده به سختی تغییر می کنند و غیرقابل مشاهده اند.

دومین باور: شایستگی موفقیت را در وجود خود نمی بینند!

دومین باور اشتباه که ارتباطی مستقیم با «دوست نداشتن خود» دارد: ممکن است هدف مهمی داشته باشید مانند « شغل جدید می خواهم » یا « می خواهم پیشرفت کنم» اما در ذهن خود نمی توانید آن را به دست آورید، دلیل پیشرفت نکردن شما این است که باور ندارید شایسته رسیدن به این موفقیت هستید.

حتما پیش آمده که یک دست لباس بسیار زیبا را فقط در موقعیت های خاص پوشیده اید این همان انگیزه ای است که احساس می کنید این لباس بهتر از آن است که شما هر روز از آن لذت ببرید. این همان احساسی است که می گوید: شایستگی آن را ندارید!

حتما دیده اید که مردم درباره این که فردی دیگر از آن ها بهتر است یا این که خودشان نمی توانند خواسته شان را در زندگی جذب کنند، صحبت می کنند؛ این ذهنت بخاطر نبود شایستگی در فرد شکل میگیرد.

بسیاری از مردم هروز از عبارات تاکیدی مثبت برای تغییر نگرش خود استفاده می کنند. شاید این رفتار بتواند موثر باشد و کلامی که به زبان می آورید و بارها تکرار می کنید سریع تر به باور تبدیل کند؛ اما این عبارات متاسفانه با باورهای محدودکننده درونی شما همسو نیستند و در وجود شما کمین می کنند.

این عبارات مثبت مانند توپ پینگ پنگی هستند که به سیمان برخورد کرده و باز می گردند، و تنها راه تغییر این شرایط، آگاهی از این باورها و مقابله با آنهاست.

 

سومین باور: پول وسیله ای برای خلق زندگی بهتر استَ!

«ریشه اصلی همه شرارت ها پول است » این بدترین و بزرگ ترین باوری که از گذشته و سالیان سال تا بحال درباره پول وجود داشته است. این موضوع کاملا اشتباه یوده که نداشتن پول ریشه همه شرارت هاست!

به یاد داشته باشید هرگز نمی توانید به موفقیت های بزرگ مالی برسید، مگر این که به دنبال علاقه و احساس خود باشید. باید کاری که دوست دارید با عشق انجام دهید و خواهید دید پول خودش می آید!

ما وقتی از توانایی هایی که خداوند در وجودمان قرار داده استفاده کنیم قطعا در مسیر پیشرفت قرار میگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران