باور چیست ؟ چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
باور

باور چیست؟

باور در واقع همان نگرشی است که در اندیشه و ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارد. باورها دو نوع هستند باورهای منفی و باورهای مثبت. باورهای منفی مثل:

 • من هرگز موفق نمی شوم
 • برای شروع دیگر دیر است
 • اگر شکست بخورم مورد تمسخر مردم قرار میگیرم
 • من دوست‌ داشتنی نیستم و …

معلوم است که با وجود چنین باورهایی هیچوقت پیشرفت نخواهید کرد. شما فکر می کنید افرادی که موفق شده اند به اهدافشان برسند از شما باهوش تر یا خوش شانس تر بوده اند؟! اصلاً اینطور نیست افراد موفق هرگز با داشتن باورهای منفی به موفقیت نرسیده اند، افراد موفق باور دارند که پیروز خواهند شد و چون هدفشان مستحکم است از قبل خودشان را برای هر اتفاقی آماده می کنند. بله افراد موفق با ذهنیت و باورهای صحیح توانسته اند فردی موفق از انظار تلقی شوند.

 

باور چیست؟

 

موفقیت در گرو چه باورهایی است؟

موفقیت در گرو باورهایی است که ما را به سمت و سوی درست هدایت می کند و شناخت این سمت و سوی می تواند رابطه ی مستقیمی با حال خوب ما داشته باشد.

 •  افراد موفق باور دارند که هیچ کس بهتر از خود ما، از توانمندی هایمان مطلع نیست و ما را بهتر از خودمان نمی‌شناسد.
 • برای موفقیت همه چیز مهیاست (حتی اگر یک کاغذ و قلم تنها دارایی شماست) متأسفانه خیلی ها از ترس اینکه در مقابل دیگران ضعیف تلقی نشوند خود را گرفتار هر نوع قرض و وامی می‌کنند تا از همان ابتدا وانمود کنند که عالی هستند، باور کنید موفقیت یعنی از مسیر لذت بردن نه اینکه فکرتان درگیر پرداخت وام و قرض دیگران باشد، بهتر است سخت نگیرید.
 • ریشه رفتارهایتان را پیدا کنید، تا زندگیتان تغییر کند – شاید تغییر دادن عادت‌های قدیمی در ابتدا کار سختی به نظر برسد، اما قطعاً در ۳ گام می توانید تغییرات مثبتی در خود پدید آورید.

شاید دوست داشته باشید: موفقیت با ماورای طبیعی شدن

گام اول: فکر کردن – فکر کنید تا متوجه شوید، تغییر عادت‌هایتان چه فایده ای می تواند برایتان داشته باشد.

فکر کردن به هدف

گام دوم: آماده سازی و عمل کردن – برای مثال اگر هدفتان کم کردن وزن باشد از قبل باید خودتان را آماده کنید چرا که دیگر مثل قبل نمی‌توانید هر چیزی را بخورید و نیاز به ورزش مستمری دارید، بنابر‌این اگر شخصی را می‌شناسید که به طور ناگهانی عادت‌هایش را تغییر داده، احتمالاً از مدتها قبل به فکر ایجاد تغییر بوده است.

گام سوم: نگهداری و خاتمه – برای نگهداری از باور های خود باید انگیزه ی کافی در خود ایجاد کنیم تا به هدفمان پایبند باشیم مثلاً برای ثبت‌نام در باشگاه باید از لحاظ مالی تأمین باشیم و در نهایت یک باور قدرتمند در ما شکل می گیرد که یک فرد با انگیزه هستیم و به تعهدمان عمل کردیم و این باور قدرتمند ترک ورزش را برایمان دشوار می‌کند.

مردم معمولا چیزی را باور می کنند که با ذهن و اندیشه هایشان در تضاد نباشد. آنان اندیشه هایی را باور می کنند که با ذهنیت اصلی آنان در ارتباط با عملکرد جهان سازگار است، به همین دلیل است که یک باور نادرست باعث ایجاد چندین باور نادرست دیگر می شود. کوین ترودو

 • چهارمین باور موفقیت، تقسیم اهداف بزرگ به قطعات کوچک تر

هر کار بزرگی را با تقسیم به بخش های کوچک می‌توان انجام داد. افراد منفی باف باور دارند هرگز به رویاهای بزرگ نخواهند رسید ولی افراد مثبت اندیش و موفق رویاهای بزرگ‌شان را به قطعات کوچکتر تقسیم می‌کنند و بیشتر انگیزه می گیرند.

تقسیم اهداف بزرگ به قطعات کوچک تر

 • افراد موفق و مثبت اندیش بر این باورند، چیزی به نام شکست وجود ندارد و قطعاً شکست پایان کار نیست و صرفاً بخشی از فرآیند یادگیری است و در واقع این ما نیستیم که شکست خورده ایم بلکه طرح و برنامه ای که ریخته بودیم مناسب نبوده است و این امر بهترین کمک است تا راهکار و برنامه ی جدیدی خلق کنیم.
 • ششمین باور اینست که، در لحظه حال زندگی کنیم.
  اگر به لحظه اکنون توجه داشته باشید همیشه می‌توانید امکانات خود را افزایش دهید زندگی در لحظه‌ ی حال و بدون توجه به گذشته به ما کمک می‌کند تا اقدام به انتخاب های جدید کنیم و به نتایج جدید برسیم.

دیدگاه خود را ارسال نمایید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
آموزش مراقبه اعتماد به نفس افراد موفق باور ذهن تغییر افکار و باورها تغییر باور های درونی تغییر باورهای ذهنی تغییر دادن سرنوشت تغییر در زندگی تغییر زندگی تمرینات کنترل احساسات تکنیک های مراقبه خرید کتاب شکست عادتهای کهنه خرید کتاب شکست عادت های کهنه خرید کتاب ماورای طبیعی شدن خرید کتابهای جو دیسپنزا خرید کتاب های دکتر جو دیسپنزا دانلود کتاب صوتی ماورا دانلود کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن رشد فردی رضایت در زندگی روش تغییر افکار سکوی پرتاب ضمیر ناخودآگاه فیزیک کوانتوم و قانون جذب قانون جذب ماورای طبیعی شدن ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا مراقبه دکتر جو دیسپنزا موفقیت در زندگی چگونه مراقبه کنیم کتاب شکست عادتهای کهنه کتاب شکست عادت های کهنه کتاب صوتی جو دیسپنزا کتاب صوتی دکتر جو دیسپنزا کتاب صوتی شکست عادتهای کهنه کتاب صوتی ماورا طبیعی شدن کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن سکوی پرتاب کتاب های جو دیسپنزا کتاب های صوتی جو دیسپنزا کتاب‌های جو دیسپنزا