آشنایی با معجزه‌ی تکنیک های تلقین و القا

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
امتیاز دهید

تکنیک های تلقین همیشه یکی از راه هایی هستند که به ما کمک می کنند برای بهبود شرایط زندگی خود تلاش کنیم. مثلا تقویت حافظه با تلقین، کسب آرامش بیشتر، کنار گذاشتن یک عادت بد و غیره. حرف هایی که ما دائما به خود می گوییم و یا از زبان دیگران بارها به کرات می شنویم بر روی روحیه و بدن مان تاثیر می گذارند، پس چرا خودمان از القا و تکنیک های تلقین به بهترین نحو، استفاده نکنیم؟

تلقین

تلقین های ذهنی چه کمکی به ما می کنند؟

پیش از شروع این بخش باید با امواج آلفای مغز آشنایی پیدا کنید؛ امواج آلفا فرکانس بین اعداد ۱۴ تا ۷ دارند. آنها به عنوان مثال وقتی روی تخت دراز می کشیم و بدن مان آماده به خواب رفتن است در مغز شروع می شوند (دقیقا وقتی که گوش هایمان می شنود و آگاهی از محیط داریم، اما بدن آرام است، چشم ها بسته اند). این امواج از این نظر اهمیت دارند که بین دو نیمکره مغز هستند و در اختیار محدوده ی ناخودآگاه مغز ما قرار دارند. حالا با این پیش زمینه، به سراغ اهمیت تکنیک های تلقین و القا در بدن می رویم.

تلقین های ذهنی و تکنیک های تلقین یا القا به ما کمک می کنند با بدن خود ارتباط بگیریم و به واسطه ی آن از احساسات ِپیچیده ی ناخودآگاه مان سر در بیاوریم. ناخودآگاه ما و بدنمان به هم پیوند ناگسستنی خورده اند، به طوری که در صورت عدم وجود یکی از آنها، دیگری نیز از حیث وجود تهی می شود. ما می توانیم با القا کردن به بدن در شرایطی که امواج مغزی مان در حالت آلفا قرار دارند کمک کنیم تا ورود به ناخودآگاه مان و جای دادن افکار مثبت و کمک کننده، بهتر و با سرعت بیشتری انجام شود.

تکنیک های تلقین

فنون و تکنیک های تلقین

برای انتخاب فنون و تکنیک های تلقین شما می توانید به سراغ روش عضو – بدن یا بالا آمدن سطح آب استفاده کنید. در روش اول، یعنی عضو – بدن تمرکز شما بر روی بدن تان در حالت آلفا، قرار می گیرد. انتقال هوشیاری به بخش های مختلف بدن، مهم ترین نکته می باشد. این کار کمک می کند تا به جای فکر های پراکنده، به بدن تان فکر کنید. در نتیجه ی این تکنیک می توانید دید خود را وسعت داده و با کمک جملات تاکیدی مثبت به آرامش برسید.

اما روش افزایش سطح آب در تکنیک های تلقین، در مقایسه با روش اول متفاوت است. داخل این روش شما فرض می کنید که اتاق تان در حال پر شدن با آب است و کم کم سطح ِ آن تا سینه و گردن تان بالا می آید. در نهایت تمام اتاق پر می شود و گویی تماما داخل آب قرار خواهید گرفت. این کار برای برخی افراد بسیار آرامش بخش است و کمک می کند تکنیک های تلقین و جملات تاکیدی را بهتر و آسان تر تکرار کنند.

روش انجام تکنیک های تلقین و القا به دو شکل یاد شده داخل کتاب شکست عادتهای کهنه به تفصیل شرح داده شده اند تا به شما کمک کنند، گام به گام و بسیار هوشمندانه عمل کنید. شما می توانید این کتاب ارزشمند به قلم دکتر جو دیسپنزا را از طریق سایت سکوی پرتاب و با قیمت مناسب با خوانش امیر سیاهی، دانلود کنید.

جملات تاکیدی

چرا به تکنیک های تلقین نیاز داریم؟

تکنیک های تلقین و القا کمک می کنند تا شما بین خودتان و بدن تان (که گویی همان ناخودآگاه تان است)، پلی بزنید و به آن راه پیدا کنید. بسیاری از افراد گمان می کنند که این کار، نشدنی و تقریبا غیر قابل تصور است، اما اشتباه می کنید. شما می توانید با تسلط بر بدن در لحظاتی که مغز در حالت امواج آلفا قرار دارد، بر افکاری که در بخش ناخودآگاه مغزتان وجود دارند، تسلط یابید و آنها را تغییر دهید. تغییر این افکار، یعنی تغییر زندگی و شخصیت شما و کسب موفقیت در زندگی.

برای اینکه بدانید چطور برای انجام تکنیک های تلقین و القا بهتر عمل کنید می توانید از کتاب شکست عادتهای کهنه کمک بگیرید. دکتر جو دیسپنزا یک متخصص مغز است و با اتکا به تجربه و دانش خود، این کتاب را برای علاقه مندان به تغییر زندگی به رشته تحریر درآورده است. شما می توانید به کمک این کتاب با ترک عادتهای کهنه، زندگی خود را تغییر دهید.

دیدگاه خود را ارسال نمایید