سبد خرید
تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه

از بین بردن حال بد با استفاده از تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه

آیا تا به حال به تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه خودتان فکر کرده‌اید؟ به طور مثال در محاورات از چه کلماتی استفاده میکنید که برای شما به عنوان تکیه کلام محسوب می شوند؟ این دو سوال فرصت خوبی را برای شما ایجاد می کنند تا درباره تفکر و در نتیجه سبک زندگی خود تامل کنید. پس از بررسی که از زندگی خود انجام دادید می توانید قدرت ضمیر ناخودآگاه در زندگی را بفهمید. البته خود این فهم، یعنی درک کامل قدرت ضمیر ناخودآگاه نیازمند داشتن علم است. اما با کسب علم می‌توانید به‌ راحتی تاثیر کلمات و جملات روزانه خود را در ذهن و زندگی تان ببینید. البته شروع این تاثیرات از ذهن است. یعنی پس از اینکه در ذهن باوری را پذیرفتید، تاثیرش را در زندگی خواهید دید. آیا تا به حال به کلمات کلیدی که در طول یک روز به کار می‌برید اندیشیده اید؟

چگونه وارد ضمیر ناخوداگاه شویم

اهمیت تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه چیست؟

اهمیت تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه فوق العاده بالاست. ضمیر ناخودآگاه می تواند نوع تفکر شما را تعیین کنند و نوع تفکر شما سبک زندگی تان را تعیین خواهد کرد. حال باید بگوییم کلماتی که به کار میبرید از دو جهت حائز اهمیت خواهند بود. جهت اول به خاطر نشان دادن نوع تفکرات شما به زندگی می باشد. جهت دوم نیز مربوط به روحیه و نوع حال قلبی شما در زندگی می شود. با توجه به این دو جهت و اهمیت آنها بعضی ها می پرسند که: چگونه وارد ضمیر ناخوداگاه شویم؟ یکی از آسان ترین راه ها برای ورود به ضمیر ناخودآگاه استفاده از کلمات و جملات است. با استفاده از این کلمات، هم میتوانید تفکر خود را تعیین کنید و هم می توانید جهت رفتار خود را مشخص کنید. بر همین اساس موضوع استفاده از کلمات روزمره می تواند فرصت خوبی باشد تا نحوه تفکر خود را بازبینی کنید؟

چگونه با استفاده از تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه ذهنیت خود را عوض کنیم؟

برای اینکه بتوانید از تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه استفاده کنید باید در ابتدا تفکر خود را متوقف کنید. علت اینکه باید تفکر خود را متوقف کنید این است که هیچ آلودگی یا حاشیه های ذهنی باعث شلوغی تفکر شما نشوند. در همین لحظه (توقف فکری) می توانید به خود واقعیتان برسید. همچنین در پاسخ به سوال چگونه وارد ضمیر ناخوداگاه شویم؟ باید بگوییم می توانید از همین طریق اقدام کنید. پس کاری که باید بکنید این است که لحظه ای توقف کنید و سعی کنید در حالتی که بیشترین آرامش را به شما میدهد قرار گیرید. سپس در این لحظه به هیچ موضوعی فکر نکنید و همچنین در مورد موضوعی تصمیم گیری نکنید. این کار باعث می‌شود بتوانید بر خود واقعی تان مسلط شوید و اندیشه هایی که می خواهید را به اجرا درآورید. زیرا در غیر اینصورت اندیشه‌هایی که در قسمت ناخودآگاه ذهن هستند برای زندگیتان تصمیم گیری می کنند و اجرا می‌شوند. تسلط بر خویش باعث می‌شود در زندگی بر اساس دانش های اختیاری تصمیم بگیرید.

ضمیر ناخوداگاه در کجای مغز قرار دارد

آیا میدانید ضمیر ناخوداگاه در کجای مغز قرار دارد؟

ضمیر ناخودآگاه در نواحی زیر قشری مغز قرار داشته و به طور کلی مسئول رسیدگی به اطلاعات مغز قبل از تصمیم گیری را دارد. با استفاده از تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه میتوانید اطلاعاتی را به خودآگاه منتقل کنید که در نهایت بتوانید تصمیمات درستی بگیرید. شاید بپرسید چرا باید تاثیر کلام برای ما مهم باشد؟ کلمات دارای شناسنامه هستند و می توانند هم در جان شما و هم در جان و روح دیگران تاثیر داشته باشند. این شناسنامه یعنی هر واژه دارای انرژی مختص به خود است. پس با استفاده از واژه درست می توانید انرژی های زیادی را به خود منتقل و یا به دیگران ارسال کنید. حالا اجازه دهید دوباره این سوال را از شما بپرسم که: از چه کلماتی در طول یک روز بیشترین استفاده را دارید؟ اگر کلماتی که استفاده می کنید دارای انرژی زیاد و جهت مثبت باشند می توانید حال خوب را به دست بیاورید.

حال می توانید به خوبی ببینید که با تاثیر کلام در ضمیر ناخودآگاه میتوان وضعیت زندگی را از حالت افسردگی خارج کرد. همچنین اگر جملات و یا کلماتی که استفاده میکنید انرژی کم با جهت منفی داشته باشند نه تنها حال شما را بد می کنند بلکه حال اطرافیان تان نیز بد می شود.

برای بهبود حال خود چگونه از کلمات مثبت استفاده کنیم؟

برای این که بتوانید تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه را بفهمید باید در هر لحظه متوجه کلمات خود باشید. یعنی در طول یک روز باید بدانید از چه کلمات مثبت و از چه کلمات منفی استفاده می کنید. این آگاهی به شما کمک می کند تا بتوانید تمرین ها و تکنیک های مختص به خودتان را بیابید و انجام دهید. به طور مثال اگر بیشترین کلماتی که به کار میبرید دارای انرژی منفی هستند باید راهکارهای عملی و ذهنی انجام دهید. یعنی در راهکارهای عملی باید ذهن خود را خالی کنید و در راهکار های ذهنی باید جایگزینی برای آن کلمات منفی بیابید. اگر تمایل داشتید از تمرین های عملی استفاده کنید، می توانیم ورزش یوگا را به شما معرفی کنیم. یوگا یا مدیتیشن پس از اینکه فرآیند تفکر و اندیشه های زاید را از ذهن خود حذف کردید قابل انجام خواهند بود. به نظر شما در فرایند مدیتیشن چه اقداماتی انجام میشود؟

قدرت ضمیر ناخودآگاه

در فرآیند مدیتیشن بدن خود را در آرام بخش ترین حالت قرار دهید و سپس افکار مورد خواسته ی ذهن خود را جستجو کنید. یعنی به موضوعی که می خواهید در زندگی به آن برسید فکر و تمرکز کنید. اما آنچه که واقعاً در مدیتیشن صورت میگیرد نزدیک کردن ذهن و بدن به یکدیگر است. می توانید در تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه نتایج کلمات بر بدن خود را مشاهده نمایید. به طور مثال برای رسیدن به هدف خوش اخلاق بودن باید سعی کنید هر روز از کلمات نشاط آور استفاده کنید. این استفاده باید به طوری باشد که آن کلمات شادی بخش، بیشترین کاربرد را در طول روز برای شما داشته باشند. در این صورت می‌توانید پس از مدت زمان نه چندان طولانی به هدف خود برسید.

چگونه از مانترا ها بهترین استفاده را ببریم؟

مانتراها یکی از کلیدی ترین موارد تاثیرگذار برای داشتن تاثیر کلام بر ضمیر ناخودآگاه هستند. البته شرط اینکه مانترا ها بتوانند تاثیر گذار باشند این است که چارچوب ذهنی خود را به طور منظم ایجاد کرده باشید. پس از تعیین چارچوب ذهنی می توانید برای تغییر فرایند فکری و رسیدن از حال بد به حال خوب از جملات کلیدی استفاده کنید. در همین جا باید به شما تذکر بدهم که صرف اینکه در طول روز یک مرتبه این جملات را بگویید کافی نیست. بلکه این جملات باید بیشترین کاربرد در مدت زمان طولانی داشته باشند تا بتوانند در فرایند فکری شما موثر واقع شوند. به طور مثال می توانید از جملات زیر استفاده کنید تا حال خود را بهتر کنید و از افکار منفی رها شوید. این جملات عبارتند از:

  • خدایا به من آرامشی عطا فرما تا بتوانم موضوعاتی که قابل تغییر نیستند را بپذیرم
  • خدایا جرات، شجاعت و شهامت تغییر موضوعاتی که حالم را بد می کنند عطا فرما

هیچکس یکسان نیست پس خداوندا دانش درک تفاوت ها را به من عطا فرما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران