سبد خرید
سریع ترین روش تغییر باور

چگونه سریع ترین روش تغییر باور را بیابیم؟

روانشناسان مختلف هر کدام از دیدگاه خود سریع ترین روش تغییر باور را ارائه نموده اند. نکته اصلی اینجاست که هدف شما از ایجاد تغییرات، باعث می شود تا انگیزه و اراده کافی برای تغییر را دارا شوید. علاوه بر هدف، نوع تحولاتی که تمایل دارید در زندگی خویش ایجاد کنید نیز تاثیر مهمی در روند تغییر دارند. روانشناس دانشگاه هاروارد بیان می کند که وجود باورهای ریشه‌ای باعث ایجاد محدودیت های زیادی در زندگی بشر می شوند. بر همین اساس نشانه های تغییر باور به شدت سخت ایجاد می شوند. لذا بشر راه طولانی را برای ایجاد تغییر در عقاید و باورهای خود خواهد داشت. روانشناس و نویسنده برجسته هاروارد جناب ‏اسکات ماوتز (SCOTT MAUTZ) تشبیه جالبی از زندگی انسان ها مطرح کرده است. این تشبیه می تواند راه زندگی و آینده هر فرد را تعیین کند.

نشانه های تغییر باور، تغییر باور سریع چگونه ممکن است؟

آیا در زندگی می توانید سریع ترین روش تغییر باور را بیابید؟

یافتن سریع ترین روش تغییر باور در صورتی که نگرش صحیحی به زندگی داشته باشید، کار سختی نیست. برای اینکه بتوانید این روش را بیابید باید به زندگی، همچون یک داستان بنگرید. این داستان توسط شخص شما نقل می شود و این شما هستید که کاراکتر ها و اتفاقات مختلف آن را ایجاد می کنید. خب آیا کسی تمایل دارد داستان زندگی اش را بد بنویسد و یا اتفاقات بدی را برای خودش ایجاد کند؟ قطعاً پاسخ منفی است و هیچکس تمایل ندارد اتفاقات ناخوشایندی را برای خودش ایجاد کند. اما سوال اینجاست که اتفاقات ناخوشایند و کاراکترهای منفی چگونه به زندگی شما راه می یابند؟ زمانی که از داستان و زندگی خود تفسیر اشتباهی داشته باشید در حقیقت سیاه چاله ای برای خود ایجاد کرده اید. وجود این سیاهچاله باعث می شود تمام نشانه های تغییر باور در شما از بین بروند و نتوانید حتی به فکر تغییر بیفتید.

آیا واقعیت زندگی شما به گونه‌ای است که بتوانید سریع ترین روش تغییر باور را بیابید؟

کتاب صوتی قدرت باور به شما یاد می‌دهد تا بفهمید آنچه را که انجام میدهید همان چیزی نیست که می خواهید. به همین جهت واقعیت زندگی افراد به گونه ای نیست که بتوانند راه تغییری ایجاد کنند و یا حتی بتوانند آن را پیدا کنند. بیشتر افراد، یک داستان را همانند یک مَته از صبح تا شب در ذهن خود نگه می دارند و همان داستان، کل عقاید آنها را تشکیل می دهد. در همین موضوع روانشناسان و سایر دکتر های هاروارد نیز نظراتی ارائه کرده‌اند. از جمله این روانشناسان، جان شارپ روانپزشک و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد میباشد. او در سخنرانی خود در TEDx اینگونه بیان کرد که: داستانی که هر فرد برای خود پذیرفته و مطابق با آن زندگی می کند، اغلب فاجعه بار است. همین موضوع به طور تلویحی در کتاب صوتی قدرت باور ذکر شده است.

نشانه های تغییر باور، بهترین کتاب تغییر باور

آیا بهترین کتاب تغییر باور متعلق به مریلین رابینسون است؟

بعضی ها بهترین کتاب تغییر باور را کتاب: اسطوره کوچک پست، نوشته ی مریلین رابینسون می دانند. این کتاب در مورد فرض های ذهنی است که افراد در ذهن خود ایجاد می کنند و بر اساس آن ها زندگی می کنند. این فرض ها شامل سه دسته می شوند که عبارتند از:

  • آن کارهایی که نمی توانید انجام دهید
  • آن کارهایی که همیشه انجام می‌دهید
  • آن کارهایی که هرگز اتفاق نمی افتند و صرفاً به صورت آرزو یا رویا در ذهن تان هستند

اما این کتاب نمی تواند به عنوان بهترین کتاب تغییر باور معرفی شود. زیرا کتاب های دیگری وجود دارند که علاوه بر شناسایی نقطه ضعف ها، راهکارهای از بین بردن آنها را معرفی می کنند. به طور مثال می توانید با دانلود کتاب صوتی قدرت باور از دکتر دیسپنزا علاوه بر شناسایی ضعف ها، راهکارهایی برای جایگزینی آنها بیابید.

چه شعاری می تواند عمیق ترین تاثیر برای ایجاد تغییرات را داشته باشد؟

اسکات ماوتز روانشناس برجسته‌ هاروارد بیان می کند که برای داشتن سریع ترین روش تغییر باور باید از شعار خوبی استفاده کنید. او در سایت Inc.com بیان می‌کند که شعار: هرگز کافی نیست، می‌تواند زندگی شما رو به جلو قرار دهد. این روانشناس با استفاده از همین شعار توانست در کسب و کار چند میلیارد دلاری Procter & Gamble صعود کند. ولی با این حال او توضیح می دهد که تقویمش به اندازه کافی تکمیل نشده است. او می گوید اگرچه دیگران در مقالات و سخنرانی‌های خود میگویند که: شما فوق العاده هستید و هرچه بخواهید را دارید. اما این سخنان به گزافه گویی شباهت دارند و شما نباید به مواردی که در زندگی دارید بسنده کنید. اولین درسی که او در زندگی آموخته را به ما توضیح می‌دهد. این درس چنین است که: هر زمان بخواهید می توانید داستان زندگی خود را ویرایش کنید.

تمرینات تغییر باور، مدت زمان تغییر باورها

او انجام سریع ترین روش تغییر باور را منوط به پذیرش نویسنده بودن هر فرد برای داستان زندگی خودش میداند. لذا پس از این که پذیرفتید خودتان داستان زندگی خودتان را می نویسید می توانید آن را تغییر دهید یا ویرایش کنید. نتیجه تغییر یا ویرایش دادن را در ایجاد بهترین ها در زندگی خواهید. به طور مثال زمانی که در نقل داستانی می کوشید اتفاقات جذابی را نقل کنید، از بهترین ها استفاده میکنید. در زندگی نیز همین گونه است یعنی بهترین ها، نویسنده را فرا می خوانند. پس اگر آنچه که میخواهید با آنچه که در داستان زندگی تان می‌نویسید مطابقت ندارد می توانید آن را ویرایش کنید. در این صورت می توانید نشانه های تغییر باور را به راحتی در زندگی مشاهده کنید.

برای یافتن نقطه تغییر باید از کجا شروع کنم؟

مهمترین نقطه ای که می تواند محلی برای ایجاد سریع ترین روش تغییر باور باشد، نقطه ای است که داستان شما با واقعیت فاصله دارد. برای یافتن این نقطه می‌توانید از گفتگوی درونی استفاده کنید. حتی در زمان هایی که جملاتی در مورد خودتان و شخصیت تان بیان می کنید می توانید این نقاط را بیابید. مثلاً میتوانید این نقاط را در جملاتی که با: من همیشه … یا من هرگز … شروع می شوند به طور دقیق مشخص کنید. همچنین در لحظاتی که افکارتان را در مواجهه با سختی و مشکلات اظهار می‌کنید، می توانید شخصیت اصلی خود را بیابید. پس در همانجا می توانید از آن نقطه برای تغییر و یا پایان داستان استفاده کنید. در جایی که نیاز دارید داستان قبلی زندگی تان را به پایان ببرید، حتماً این کار را انجام دهید و شروع جدیدی داشته باشید.

آیا میدانید تجربیاتی که باعث زیبایی داستان شما میشوند چه اهمیتی دارند؟

دکتر جو دیسپنزا وجود نشانه های تغییر باور را در کتاب صوتی قدرت باور ذکر کرده است. ایشان یکی از مواردی که باعث می شود فرد به تغییرات، فکر کند را تجربیات دانسته اند. حتی ایشان در کتاب های دیگرشان به طور مستقیم تجربه شخصی خود را عامل مهم برای به دست آوردن تغییر می داند. لذا تجربیات اگر باعث ایجاد انگیزه شوند، می توانند داستان زندگی شما را جذاب و خواندنی کنند. آیا به اندازه کافی جذابیت و تجربیات مختلف در داستان زندگی تان دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران