سبد خرید
چگونه ارباب ذهن خود باشیم

آیا می دانید چگونه ارباب ذهن خود باشیم؟

چگونه ارباب ذهن خود باشیم؟

در قرن ۲۱ مهمترین مسئله فکری این است که در دنیای امروزی که از هر سو به طور فاجعه آمیزی بمباران اطلاعاتی می شویم، چگونه باید ذهن خود را نجات دهیم؟ ما انسان ها در قرن کنونی به شدت تحت محاصره اطلاعات بیهوده هستیم که زمان زندگیمان را نابود میکنند. بر همین اساس برای داشتن زندگی بهتر حتماً باید بدانیم که چگونه ارباب ذهن خود باشیم. اگر شما نیز به دنبال راهی هستید تا بتوانید در ابتدا خودتان را بازیابی کنید و سپس در مسیر اهداف تان قرار گیرید، حتماً افزایش قدرت ذهن و تمرکز را فراگیرید. برای اینکه بتوانید در زندگی به این موضوع مهم برسید باید از راهکارهای عاقلانه استفاده کنید. خوشبختانه تمام این راهکارها به صورت رایگان در اختیار شما قرار دارند و فقط کافی است آنها را انجام دهید. آیا برای انجام دادن تمام این راهکارها آماده هستید؟

چرا مهم است که چگونه ارباب ذهن خود باشیم؟

اگر بدانیم چگونه ارباب ذهن خود باشیم دیگر تحت اختیار دیگران نخواهیم بود. زمانی که خودمان برای خودمان تصمیم بگیریم، میتوانیم بهترین ها را انتخاب کنیم. بر همین اساس می توانیم قدرت انتخاب را در زندگی به طور واقعی تجربه کنیم. همچنین اهمیت مهم دیگری که تسلط بر ذهن نیمه هوشیار در زندگی دارد، مربوط به کیفیت زندگی است. زیرا کیفیت زندگی را دقیقاً کیفیت افکار تعیین می کند و مطابق با شجاعت فرد، زندگی می تواند کوچک یا بزرگ شود. حال با توجه به این نکته و فرصتی که در اختیار شما قرار دادیم، چه افکاری را در ذهن خود انتخاب می کنید؟ افکار خود را به گونه ای انتخاب نمایید که موفقیت و درخشش شما را در آینده تضمین می کنند. تنها راهی که بتوان از طریق آن، این موفقیت را تضمین نمود، افزایش قدرت ذهن و تمرکز در زندگی می باشد. در ادامه روش های کاربردی را به شما معرفی می‌ کنیم که بتوانید از طریق آنها زندگی خوبی داشته باشید.

آیا احساسات می توانند تعیین کنند که چگونه ارباب ذهن خود باشیم؟

احساسات و هوش هیجانی میتوانند به ما کمک کنند تا بتوانیم تسلط بر ذهن نیمه هوشیار را به دست آوریم. بر همین اساس می توانیم بزرگترین مشفق برای به دست آوردن قدرت ذهنی را سیستم عاطفی بدن بدانیم. در این صورت فقط کنترل ذهن خود را به دست نخواهید آورد؛ بلکه نتایج بسیار بیشتری را کسب می کنید. از طریق زبان احساسات می توانیم بفهمیم که چگونه ارباب ذهن خود باشیم. این احساسات می توانند با شما سخن بگویند و به شما اعلام کنند که در مسیر کنترل ذهن قرار دارید و یا از آن، فاصله گرفته اید. شرط مهمی که برای رسیدن به قدرت ذهن باید رعایت کنید، مراقبت دائمی از احساسات است. سعی کنید مراقبت از احساسات خود را به عنوان یک تمرین برای کنترل ذهن در نظر بگیرید. انجام این روش بر اساس انواع احساساتی است که از افکار خود دریافت می کنید. یعنی نسبت به افکار و ایده های خود قبل از اینکه اجرایی شوند، چه احساساتی دارید؟

چگونه شناسایی احساسات را به عنوان تمرین برای کنترل ذهن انجام دهیم؟

برای کسب تسلط بر ذهن نیمه هوشیار باید به احساسی که در مورد افکار دارید دقت کنید. این جمله بدان معناست که در مرحله اول باید ایده پردازی کنید. سپس در مرحله دوم قبل از اجرایی کردن ایده باید به احساسی که در ضمن آن ایده ایجاد می شود، دقت کنید. همچنین نتیجه دیگر برای توجه به احساسات این است که باعث می‌ شود از شتابزدگی در عمل پرهیز کنید. پس در صورتی که ایده ای به ذهنتان آمد و احساس منفی به آن داشته باشید، نباید در میدان عمل، آن ایده را اجرایی کنید. این مورد به عنوان یک توانایی قدرتمند برای مدیران محسوب می شود. اگر مسئولیت مدیریتی و یا ریاستی دارید حتماً باید اهمیت مقتضی به این موضوع را در تصمیم گیری هایتان رعایت کنید. البته باید بدانیم الزاماً احساسات منفی به معنای عدم هرگونه اقدام در مورد ایده ها نیست. بلکه آنها این پیام را به ما می رسانند که باید بررسی بیشتری در مورد ایده ها انجام دهیم.

آیا بدن می تواند به ما یاد دهد که چگونه از قدرت های ذهنی استفاده کنیم؟

از طریق بدن نیز می توانیم برای افزایش قدرت ذهن و تمرکز اقدام کنیم. ویژگی فوق العاده با اهمیتی که بدن ما انسان ها دارد این است که: نسبت به افکار واکنش نشان می دهد. زمانی که فکری در ذهن شما ایجاد میشود، بدنتان می تواند به شما توصیه کند که نتیجه خوب یا بدی را متحمل خواهید شد. طریقه ی انجام این روش کاربردی این است که باید به موقعیت و حالات بیرونی بدن دقت کنید. موقعیت بدن، مربوط به چگونگی اندام ها و حالات بدن مربوط به اخم، سردرد، تعریق شدید و موارد مشابه می شوند. بر همین اساس نمی توانید زمانی که بدنتان پاسخ منفی به فکری می دهد، تسلط بر ذهن نیمه هوشیار داشته باشید. این علائم بدنی به طور رایگان در اختیار شما قرار می گیرند فقط باید به آنها دقت کنید تا پیام آنها را متوجه شوید. اگر این پیام ها به طور مثبت بودند می توانید ایده فکری تان را دنبال کنید و تسلط ذهنی را کسب نمایید.

چرا باید توقف ذهنی را بشناسیم؟

یکی از تمرین هایی که برای تسلط بر ذهن نیمه هوشیار باید انجام دهیم، تمرین های مربوط به توقف ذهنی است. علامت توقف فقط مربوط به علائم راهنمایی و رانندگی نمی شود. بلکه باید در زندگی تان در مواردی که بدن و ذهنتان علامت توقف را اظهار می کنند، متوقف شوید. این متوقف شدن را همیشه به عنوان تمرین برای کنترل ذهن انجام دهید. به طور مثال اگر فکری در ذهنتان خطور کرد و حالت های عصبی برای تان به وجود آمد باید متوقف شوید. همچنین در مواردی که افکارتان به نتیجه ختم نمی شوند و فقط شاخه های زیادی تولید می کنند نیز باید متوقف شوید. در غیر این صورت افکار بدون نتیجه و شلوغی در بخش خودآگاه ذهن تان به وجود می آیند که نتایج خوبی را نخواهند داشت. اولین نتیجه نامناسب آنها، این است که قدرت انتخاب و اختیار خود را از دست خواهید داد. البته به عنوان نکته باید بگوییم که: انجام توقف کامل ذهنی نیاز به تمرین و تکرار مداوم دارد.

شاید دوست داشته باشید: کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن اثر دکتر جو دیسپنزا

آیا تغذیه ذهنی خود را به درستی انجام میدهید؟

برای اینکه بدانیم چگونه ارباب ذهن خود باشیم حتماً باید از غذای صحیح و سالم ذهنی استفاده کنیم. یعنی همان گونه که برای داشتن بدنی سالم از غذاهای آلوده پرهیز می کنیم؛ باید از غذا های آلوده ذهنی نیز پرهیز کنیم. بهترین راهی که میتوانیم برای تهیه غذای سالم ذهنی پیشنهاد دهیم، انتخاب مناسب سبک زندگی است. البته به طور موقتی می توانید مواردی همچون اخبار: اینترنتی، تلویزیونی و موارد مشابه را نبینید. همچنین از پیام هایی که حاوی محتوا های دروغ و غیر واقعی هستند نیز پرهیز کنید. زیرا آنها موجب می شوند تا انرژی منفی و استرس زیادی در ذهنتان ایجاد شوند.

One comment

  1. ممنون از مقاله خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران