سبد خرید
تسلط بر ضمیر ناخودآگاه

داشتن زندگی بهتر با تسلط بر ضمیر ناخودآگاه

آیا می دانید چگونه تسلط بر ضمیر ناخودآگاه خود را به دست بیاورید؟ معمولاً افراد، اقدامات زیادی برای تسلط یافتن بر افکار ذهنی انجام نمیدهند. در سایت سکوی پرتاب اقدامات مفیدی معرفی می شوند تا بتوانید راههای تسلط یافتن بر افکار و ضمیر ناخودآگاه را به دست بیاورید. نکته مهم در این اقدامات فقط در انجام دادن راهکارهای متفاوت خلاصه نمی شود. بلکه باید بدانید چه اقداماتی را نباید انجام دهید تا بتوانید بر تفکر و ضمیر ناخودآگاه خود مسلط شوید. اما نکته مهمی در تمام اقداماتی که باید انجام دهید و یا اقداماتی که باید از آن پرهیز کنید، وجود دارد. پیام و رازی که در این نکته وجود دارد این است که: برای خودتان چقدر وقت می گذارید. پاسخ به این سوال نه تنها در تسلط بر ناخودآگاه تاثیر دارد بلکه مستقیما سرنوشت شما را تعیین می کند.

راههای تسلط یافتن بر افکار و ضمیر ناخودآگاه

آیا امکان زندگی بهتر با تسلط بر ضمیر ناخودآگاه وجود دارد؟

قدرت تسلط بر ضمیر ناخودآگاه اهمیت زیادی دارد و می تواند دنیای پیرامون ما را نیز تغییر دهد. هر آن چیزی که باعث می شود دنیای ما رو به پیشرفت یا پسرفت باشد در داخل ذهن است. در نتیجه آیا شما میدانید در داخل ذهن تان چه افکاری در حال گردش است؟ اگر این گردش افکار به طور مثبت و آینده نگرانه باشند، می توانند پیشرفت شما را در زندگی فراهم کنند. در این صورت حال شما نیز در زندگی بهتر خواهد بود و از بیشتر بیماری ها در امان خواهید ماند. اگر افکاری که در ذهن شما هستند منفی باشند و بطور مایوسانه ای باعث ناامیدی شما در زندگی شوند، در زندگی پسرفت خواهید کرد. لذا هم می توانید از نتایج مثبت آن بهره مند شوید و هم می توانید از خطرات ضمیر ناخودآگاه پرهیز کنید. البته این دو موضوع نیازمند داشتن علم و آگاهی هستند. آیا دانش کافی برای بهره مند شدن از فواید و دوری از خطرات بخش ناخودآگاه را دارید؟

آیا دانستن تعاریف مختلف از ضمیر ناخودآگاه اهمیت دارند؟

فروید، یونگ و غیره هرکدام تعاریف مختلفی از ذهن ارائه کردند. اما باید بدانیم در تعاریف آنها منظور از ضمیر ناخودآگاه چیست. کارل یونگ در تعریف ناخودآگاه می گوید: انباری بزرگ از تمام احساسات، دانش و تجربیاتی که در بخش خودآگاه ذهن وجود ندارند. زیگموند فروید در تعریف ناخودآگاه این‌گونه می گوید که: ذهن ناخودآگاه مرکب است و تمام اطلاعاتی که به راحتی در دسترس بخش خودآگاه قرار می دهد را تشکیل میدهد. بعضی‌ها نیز ذهن ناخودآگاه را در تشبیهی جالب همچون کوه یخ دانسته‌اند. نکاتی که در این تشبیه وجود دارند باعث می شوند تا علم شما نسبت به تسلط بر ضمیر ناخودآگاه نیز بیشتر شود. کوه یخ فقط ۱۰ درصد از خویش را بر روی آب نمایان می کند و ۹۰ درصد باقی در زیر آب است. ذهن ما نیز مانند همین کوه یخ است. یعنی تصمیم هایمان در بخش خودآگاه که در تفکر خودمان خیال می کنیم شامل تمام اراده ها است، اخذ نمی شود. بلکه بخش ناخودآگاه است که عامل ایجاد تصمیمات می باشد.

چگونه ضمیر ناخودآگاه را تغییر دهیم

آیا بدون تسلط بر ضمیر ناخودآگاه امکان تغییر دادن آن وجود دارد؟

سوال مهمی که برای بعضی از افراد در زندگی به وجود می آید این است که چگونه ضمیر ناخودآگاه را تغییر دهیم؟ آنها این سوال را در راستای ایجاد کردن حال خوب در زندگی میپرسند. زیرا آنها به خوبی می دانند که تغییر دادن ذهن ناخودآگاه باعث به وجود آمدن تغییرات در زندگی آنها می شود. با توجه به مثالی که در قسمت بالا ذکر کردیم بسیاری خیال می‌کنند که دیگر امکان هیچ تغییری وجود ندارد. باید بگوییم اگرچه فقط قدرت ۱۰ درصد انتخاب خود را در اختیار دارید ولی با کسب دانش می توانید تغییرات را آغاز کنید. در ۹۰ درصدی که در زیر آب قرار دارد تمام اکتشافات، جهت گیری ها، باورها و هر چیزی دیگر به طور خودکار ذخیره می شوند. پس اگر می خواهید بدون تسلط بر ذهن ناخودآگاه تغییرات را به وجود آورید میتوانید از یک قسمت در این بخش شروع کنید. مثلاً شخصی که برای رسیدن به هدفی در رشته موسیقی می خواهد ذهن خود را تغییر دهد، بدواً باید موضوع شناسی کند.

چگونه رفتار های غلط از ضمیر ناخودآگاه نشات می گیرند؟

آگاهی از خطرات ضمیر ناخودآگاه باعث میشود از رفتارهای غلطی که در زندگی انجام می‌دهید خودداری کنید. اما به نظر شما دقیقاً برای کنترل این رفتارهای غلط باید چه اقداماتی را انجام داد؟ آیا صرف دانستن اینکه رفتارهای غلط از ضمیر ناخودآگاه نشات می گیرند کافی است؟ در مرحله اول باید بدانید که تمام احساساتی که تجربه می کنید و یا می خواهید آنها را تجربه کنید در بخش ناخودآگاه وجود دارند. برهمین اساس اگر قلباً آن تجربه هایی که انجام نداده اید را بخواهید، تعارضاتی پیش می‌آیند که باعث رفتار های غلط میشوند. به طور مثال فرض کنید فردی بخواهد حس داشتن روابط عمومی خوب را تجربه کند. در این صورت اگر نتواند به این خواسته برسد و یا تحت تاثیر رفتارهایی قرار گیرد که مناسب نباشند، رفتارهای غلطی را انجام خواهد داد. به همین علت این افراد مدام تحت تاثیر خطرات ضمیر ناخودآگاه قرار خواهند داشت. مهمترین اقدامی که باید در خصوص اصلاح رفتارهای غلط انجام دهید این است که تحت تاثیر رفتارهای نامناسب قرار نگیرید.

خطرات ضمیر ناخودآگاه، منظور از ضمیر ناخودآگاه چیست?

آیا ما کنترلی بر روی ضمیر ناخودآگاه نداریم؟

بسیاری بدون اینکه بدانند منظور از ضمیر ناخودآگاه چیست، آن را انکار کرده و نمی دانند می توانند آن را کنترل کنند. این افراد که اعتقادی به کنترل تسلط بر ضمیر ناخودآگاه ندارند دچار رفتارهای پرتنشی می شوند که زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور مثال بعضی از آنها باید مراحل CBT یا درمان شناختی از طریق رفتار را طی کنند تا بتوانند به آرامش برسند. علت اینکه آنها باید این دوره را ببینند این است که در بخش ناخودآگاه خود انباری از رفتارهای غلط را ایجاد کردند. لذا آن رفتارها به طور کامل هدایت این افراد را برعهده گرفته اند. پس قبل از اینکه متاثر از خطرات ضمیر ناخودآگاه بشوید سعی کنید آن را در کنترل خود قرار دهید. احتمالاً مجدداً این سوال برای بسیاری از خواننده ها پیش می آید که: چگونه ضمیر ناخودآگاه را تغییر دهیم؟ این تغییر در مرحله اول از تغییر دادن فرایند تفکر در ذهن شما آغاز می شود. سپس سایر مراحل به طور خودکار انجام داده خواهند شد.

چرا  CBT به ضمیر ناخودآگاه مربوط است؟

اگرچه در بیشتر مراکز پزشکی  CBT را راه روان درمانی برای شناخت شرایط مختلف بیمار می‌دانند. اما به طور مستقیم می توانید از آن برای تحلیل شخصیت خودتان و تسلط بر ضمیر ناخودآگاه استفاده کنید. در این تحلیل: افسردگی، اختلالات درونی و مسائل مربوط به سلامت روان مورد بررسی قرار خواهند گرفت. پس از بررسی که انجام گرفت در حوزه‌ای که دچار مشکل هستید می‌توانید از ضمیر ناخودآگاه برای بهبود آن استفاده کنید. با استفاده از ترفند های موثر در کنترل ضمیر ناخودآگاه می توانید به فواید زیر دست پیدا کنید:

  • بهبود جایگاه شغلی
  • افزایش درآمد سالانه
  • داشتن شخصیت موثر در فضای خانواده و در شغلتان
  • افزایش سطح شادی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران