سبد خرید
پاکسازی غده پینه آل

روش های پاکسازی غده پینه آل چگونه صورت می گیرد؟

همانگونه که می‌دانید هر چاکرایی جایگاه و خصوصیات مربوط به خودش را دارد مثلاً چاکرای گلو در ناحیه گلو قرار دارد و جایگاه چشم سوم در غده پینه آل می‌باشد که نام های دیگرش صنوبری و رومغزی است. همچنین سلامتی شما وابسته به سالم بودن و فعال بودن چاکراهای بدن تان می باشد و این دو ارتباط مستقیم و تاثیرگذاری بر یکدیگر دارند قبل از اینکه به تمرینات و روشهای تقویت و پاکسازی غده پینه آل بپردازیم کمی به خود این غده می‌پردازیم که چرا پاکسازی این غده از اهمیت بالایی برخوردار است.

غده پینه آل چیست؟

غده صنوبری یا پینه آل به کوچکی نخود است که در انسان های بالغ دقیقا پشت سرشان قرار دارد و به وسیله ساقه ای به سقف بطن سوم مغز و در زیر مدولاریس استریان واقع شده است، این غده میان اجسام تالاموس (بخش هایی از دستگاه لیمبیک مغز که محل پردازش اطلاعات است قرار دارد و بخشی از اپی تالاموش را نیز تشکیل می‌دهد. این غده زیر مغزی انسان‌ها در اعماق مغزشان قرار دارد ولی در اکثر مهره‌داران این غده دقیقاً پایین جمجمه شان واقع شده است. همینطور سطوح این غده توسط یک کپسول پیال (pial capsule) پوشانده شده است.

پاکسازی غده پینه آل

غده پینه آل، مسئول ترشح هورمون ها و موادی مانند، ملاتونین و سروتونین می باشد که احساس سرزندگی، خوشحالی، آرامش و تعادلات روحی روانی انسان را به عهده دارد. بنابراین استفاده بیش از حد از نیمکره چپ که به تفکرات منطقی مربوط است و همینطور تغذیه ناسالم و استفاده از برخی مواد شیمیایی باعث گرفتگی این غده می‌شود.

کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن از جو دیسپنزا یک دوره کامل برای هوشیاری و سلامتی ذهن و بدنتان می باشد که بخشی از آن به غده پینه آل اختصاص داده شده که توصیه می شود این دوره فوق العاده را حتماً گوش کنید.

کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن

۱۰ راهکار برای پاکسازی غده پینه آل:

برای جلوگیری از رسوب کلسیم در غده پینه آل به این ۱۰ مورد توجه داشته باشید؛

۱- پرهیز کردن از آب لوله‌ کشی حاوی فلوراید، فلوراید به عنوان علت شایع رسوب کلسیم شناخته شده است بنابراین می‌تواند نقطه خوبی برای شروع باشد

۲- استفاده از خمیردندان مناسب، یکی دیگر از گزینه هایی که باید حذف شود استفاده از خمیردندان هایی است که حاوی فلوراید هستند اکثر برندهای تجاری خمیردندان حاوی فلوراید هستند ولی گزینه های طبیعی فاقد این عنصر نیز وجود دارد.

۳- کاهش مصرف گوشت های سفت مانند (گوشت گاو و… بدلیل بالا بودن اسیدشان) همچنین به حفظ توازن سالم ph و فرایند رسوب زدایی کلسیم و پاکسازی غده پینه آل کمک می‌کند.

۴- عینک آفتابی بزنید، یکی دیگر از راه های پاکسازی غده پینه آل که باید به آن توجه داشته باشید استفاده از عینک آفتابی است زیرا اشعه‌های ماورای بنفش خورشیدی از طریق چشم به سمت غده پینه آل می روند، بنابراین با استفاده از عینک آفتابی از سلامت بیشتری برخوردار خواهید بود.

۵- استفاده پیوسته از غذاهای گیاهی و سبزیجات، بهترین راه برای پاکسازی غده پینه آل استفاده از سبزیجات و غذاهای گیاهی است زیرا علاوه بر افزایش سلامتی باعث تغذیه و سالم ماندن غده صنوبری یا پینه آل می‌شود

۶- اجتناب از موادی که دارای جیوه هستند، برای مثال اغلب دندانپزشکان برای پر کردن دندان ها از موادی که حاوی جیوه است استفاده می‌کنند، بنابراین همان پر کردن های قدیمی روش مناسب تری بنظر می‌رسد.

۷- استفاده کردن از نور طبیعی، غده ی پینه آل، به نورحساس است، بنابراین تا جایی که می توانید از نور طبیعی و بی ضرری استفاده نمایید.

۸- اضافه کردن مکمل به برنامه غذایی تان، سرکه سیب، جلبک سبز آبی، ملاتونین و… به عملکرد بهتر و پاکسازی غده پینه آل و همچنین رسوب زدایی آن کمک شایانی می‌کند

۹- استفاده از عصاره ها، مثل عصاره لاوندر، پونه کوهی، چوب صندل و کندر از گزینه‌های مهمی هستند که می‌توانند برای پاکسازی غده پینه آل مفید باشند.

۱۰- مراقبه کنید، مراقبه نقش بسیار مهمی در پاکسازی غده پینه‌آل دارد که ما در این مقاله دو روش پاکسازی غده پینه آل از طریق مراقبه را برایتان شرح می دهیم روش های دیگری برای پاکسازی غده پینه آل وجود دارد، از جمله؛ استفاده از شکلات تلخ، سرکه سیب، غذاهای حاوی کلرونیل (جلبک‌های دریایی سمنو و جوانه گندم) استفاده از خوراکی های حاوی ید مثل؛ ماهی کیلکا، بادام، کنجد، کلم پیچ، کلم بروکلی و… همچنین استفاده از ویتامین k1 وk2، ویتامین c و c3 و میوه‌هایی چون موز، هندوانه، نارگیل، لیموترش، قارچ و استفاده از عسل و روغن نارگیل نقش بسزایی در پاکسازی غده پینه آل دارند.

راهکاریی برای پاکسازی غده پینه آل

مراقبه برای پاکسازی غده پینه آل:

پاکسازی غده پینه آل به دو روش امکان پذیر است که در ادامه هر دو روش را برایتان آموزش خواهیم داد.

ابتدا افکار خود را چه خوب و چه بد از گذشته و آینده رها کنید و سعی کنید در لحظه حال زندگی کنید، یکی از ملزومات پاکسازی غده پینه آل، موجودیت در زمان حال بودن است.

روش اول پاکسازی غده پینه آل:

۱- برای پاکسازی غده پینه آل ابتدا باید در مکان آرام و بدون هیچ سر و صدایی به حالت لوتوس (چهارزانو) بنشینید و اندامتان را صاف نگه دارید. اگر کمرتان درد می‌کند می‌توانید به چیزی تکیه دهید و تعادل و صاف بودن تان را همچنان حفظ کنید.

۲- سه یا چهار بار نفس عمیق بکشید (دم و بازدم کنید) به این منظور که گویا تمام وجودتان آرام گرفته است.

۳- چشمان‌تان را ببندید و توجهتان را به میان دو ابرو و کمی بالاتر ببرید.

۴- به لحظه حال فکر کنید، یعنی بر درون، بیرون و وجودتان و اتفاقاتی که در حال رخ دادن است نظارت کنید.

۵- پس از ۴،۵ دقیقه پیشانی خود را به صورت دایره وار و مخالف عقربه های ساعت ۱۰ دور ماساژ دهید، سپس همین کار را به جهت عقربه های ساعت انجام دهید. اکنون به پیشانی خود ضربه های سطحی با انگشت وارد کنید سپس آن ضربات را با ذهنتان تجسم کنید.

۶- رنگ بنفش غده پینه آل را تحریک می‌کند. اگر در زمان انجام این مراقبه این رنگ را مشاهده کردید نشانه پاکسازی غده پینه آل شما می‌باشد.

این تمرین نباید کمتر از ۲۰ دقیقه و بیشتر از ۶۰ دقیقه طول بکشد، همچنین پس از انجام مراقبه ممکن است حالت گزگز کردن، خارش و کشیدن پیشانی تان شوید و معمولاً پس از پاکسازی غده پینه آل چنین اتفاقی طبیعی است وجایی برای نگرانی نیست.

مراقبه برای پاکسازی غده پینه آل

روش دوم پاکسازی غده پینه آل:

 دومین روش برای پاکسازی غده پینه آل، سجده کردن می‌باشد.

شاید شما هم شنیده باشید که سجده کردن هم در ادیان مختلف و هم از نظر دانشمندان، از فواید ارزشمندی بهره‌مند است و می‌توانیم از این امر مهم به جهت سلامتی بدن و پاکسازی غده پینه آل استفاده کنیم، همچنین در صورت سر درد یا کمر درد این تمرین می تواند به شما کمک شایانی کند زیرا از طریق پیشانی با زمین اتصال انرژی برقرار می‌کنید.

۱- روزانه زمانی، حداقل ۲۰ دقیقه برای سجده کردن در نظر بگیرید

۲- برای بهتر انجام شدن پاکسازی غده پینه آل بهتر است رو به قبله بنشینید زیرا بار های مغناطیسی مازاد پیشانی آزاد شده و تا حد زیادی به پاکسازی غده پینه آل کمک می‌کند.

۳- در این تمرین پیوسته باید در حال شکرگزاری خداوند باشید.

۴- تمام تمرکز و توجه تان بر روی پیشانی تان باشد و همچنان شکرگزاری کنید.

بنابراین اگر تمام توجه تان به پیشانی و شکرگزاری خداوند باشد به صورت موقت وارد خلسه گی می شوید.

پاکسازی غده پینه آل

توجه داشته باشید، برای نتیجه گیری و پاکسازی غده پینه آل حداقل دو هفته تمرین منظم لازم است و در صورتی که فقط یک بار این تمرین را انجام دهید به صورت موقت می توانید پاکسازی غده پینه آل انجام دهید، قطعاً تمارین بیشتر نتیجه های بزرگتری در پی دارند، همینطور سعی کنید تمرین دوم را پس از گذشت سه روز از تمرین اول به برنامه روزانه‌تان اضافه کنید.

آیا معنی غده پینه آل و غده صنوبری یکسان است؟

غده پینه آل یا غده صنوبری یکی از غده هایی است که اگرچه وجودشان برای بسیاری ناپیدا است. اما فعال سازی غده پینه آل می‌ تواند اتفاقات مهمی را در زندگی انسان ها به وجود آورد. آیا شما میدانید که نقش این غده در بدن چیست و یا باعث انجام چه فعالیت هایی می شود؟ بسیاری نقش این غده را در شکل‌گیری الگوی خواب که با تعیین میزان ساعت های آن مشخص می‌شود، می شناسند. اما به واسطه ی درک واقعیات و نوع تصمیم گیری که توسط این غده انجام می‌شود، آن را چشم سوم نیز می نامند. بر همین اساس بسیاری از افرادی که توانایی تصمیم گیری ندارند به دنبال پاکسازی غده پینه آل هستند.

چگونه غده پینه ال را فعال کنیم

آیا فعال سازی غده پینه آل امکان پذیر است؟

اگر برایتان این موضوع سوال شده است و می پرسید که: چگونه غده پینه ال را فعال کنیم؟ در ابتدا باید بدانید که این غده چگونه کار میکند. زمانی که بدانید این غده چگونه کار میکند به راحتی می توانید آن را فعال و حتی تقویت کنید. فعالیت روتینگ این غده تشخیص میزان نور و در نهایت تولید هورمون ملاتونین بر مبنای میزان دریافت نور از محیط است. اما این فقط فعالیت ظاهری این غده است زیرا می توانید فرکانس غده صنوبری را به جهان ارسال کنید. شما با استفاده از این غده می توانید بدن خود را با فصل ها و دمای محیط زندگی، سازگار کنید. کسانی که بتوانند این سازگاری را با جهان و محیط مجرد ذهنی برقرار کنند، می توانند از فواید چشم سوم استفاده کنند.

چگونه غده صنوبری را فعال کنیم؟

اگرچه باید برای فعال سازی این غده اقدامات مختلفی را انجام دهید. اما باید بدانید که بدون پاکسازی و جلوگیری از امواج منفی این فعال سازی هیچ نتیجه ای را برای زندگی شما نخواهد داشت. برای پاکسازی غده صنوبری مهمترین اقداماتی که باید انجام دهید جلوگیری از قرار گرفتن در معرض انواع تشعشعات میباشد. برخی از این تشعشعات عبارتند از: امواج موبایل، امواج انواع وای فای ها، تلویزیون و هر وسیله ی الکترومغناطیسی که بتواند موج تولید کند. بسیاری بر مبنای این موضوع که این غده یکی از چاکراهای انرژی بدن میباشد، با تمرین های مختلف این غده را فعال میکنند. البته این تمرین ها مختلف است و هر کدام با توجه به شرایط و روحیه ای که دارید قابل استفاده خواهند بود.

چگونه غده پینه ال را فعال کنیم، تقویت غده پینه آل

آیا میان غده پینه آل و چشم سوم ارتباطی وجود دارد؟

احتمالاً شما نیز کلمه ی چاکرا را در زمان نامیدن غده صنوبری شنیده اید. اگر بخواهم به طور خیلی ساده این واژه را معنا کنم یعنی: میدان انرژی. برای این که بتوانید برای تقویت غده پینه آل اقداماتی را انجام دهید می‌توانید از طریق تمرین های چشم سوم نیز اقدام کنید. آنچه مقصود ما از چشم سوم است شامل مفاهیم زیر است:

 • تمرکز کردن
 • ادراک ذهنی
 • فهم کیهانی
 • وضوح تفکر ذهنی از دنیای خلقت
 • خیال پردازی معنوی
 • مراقبه
 • بینش جهانی

آیا از این غده به عنوان نماد نیز استفاده شده است؟

تصویر این غده با مقداری هنرپردازی در مکتب ها و فلسفه های گوناگون به عنوان یک نماد مورد استفاده قرار گرفته است. لذا اگر این غده را با اندکی تصویرسازی بر روی یک هرم و یا موارد مشابه دیدید، تعجب نکنید.

24 comments

 1. خیلی مفید بود، سپاسگزارم

  1. سپاس دوست عزیز

 2. سهیلاوجدانی

  مطالب بسیار جاذب واثرگذار بود .سپاس

  1. خدارو شکر راضی بودید

 3. Reza Khoushroo

  با سلام
  من تمایل به داشتن کتاب صوتی قدرت باور از جو دیسپنزا رو دارم، ولی بعلت اینکه خارج از ایران هستم و هیچ درگاه پرداخت ایرانی ندارم امکان خرید کتاب برای امکان پذیر نیست، لطفا راهنمایی بفرمایید،
  باتشکر

  1. amirkiani.ak24

   سلام رضا عزیز
   لطفا با شماره ۰۹۳۵۳۶۲۲۷۲۰ ارتباط برقرار کنید تا جهت دریافت کتاب شما را راهنمایی کنند.

 4. با سلام و سپاس از این مطلب بسیار مفید و عالی شما، خدا به زندگی شما خیر و برکت عنایت فرماید

  1. سکوی پرتاب

   سلام خدمت شما سپاسگزارم
   خدارو شاکریم که مطالب تونسته تاثیر مثبتی رو در زندگی شما گذاشته باشه

 5. سلام به طور مثال به جای اب های لوله کشی از چه نوع ابی استفاده کنیم و سوال دوم اینکه ایا لبنیات و پروتئین برای پینه آل مضر است؟

  1. amirkiani.ak24

   سلام مبین عزیز
   فعلا در شرایط موجود تنها راه همان استفاده از آب های لوله کشی است اما بهتره از دستگاه تصفیه آب استفاده بفرمایید و آب را یک روز در یک کوزه نگاه دارید و بعد مصرف کنید.
   خیر ضرری ندارد.

  2. دوست عزیز از آب خورشیدی استفاده کنید. یک بطری شیشه ای آبی رنگ رو از آب شیر یا آب تسویه پر کنید و یکساعت زیر نو مستقیم خورشید قرار بدید و همواره از آن آب برای نوشیدن یا در پایان استحمام استفاده کنید

 6. سلام. ممنونم عالی بود

 7. سلام توضیحات شما خیلی جالب بود سپاسگزارم
  یک سوال داشتم من چندتا از دندونام رو که خالی شده بودن با آمالگام پر کردن و روکش کردم آیا این مورد می تونه باعث بشه که اجنا ی من خوب فعالیت نکنه؟
  من اصلا موقع مدیتیشن وارد خلسه نمیشم و رنگ و چیزی هم نمبینم و حس نمیکنم

  1. سلام دوست عزیز در مورد سوالی که پرسیدید حتما مدیتیشن کتاب رو بصورت دقیق گوش بدید و اجرا کنید تا بهترین نتیجه رو داشته باشید.

  2. احمد ملک زاده

   سلام تا آنجا که من مطالعه کردم حالتی که شما به آن خلسه میگین پایین آوردن فرکانس مغز به مرحله آلفا هست اینکار با تنفس های منظم و عمیق شکمی امکان پذیر هست

 8. سلام مطلبتون بسیار مختصر و مفید بود ، ممنونم

  1. سلام دوست عزیزم ممنونم که با سکوی پرتاب همراه هستید.

 9. محمد قراگزلو

  سلام من سوال دارم و اینکه ایا لبنیات برای غده پینه ال مضر هست و نمک هم ضرر دارد یا نه؟

 10. مهسا طحان

  خیلی عالی بود مطالب فقط اینکه در کتاب ماورای طبیعی آموزش غده پینه ال بصورتی گفته که یادبگیریم چه چیزهایی مناسب برای باز شدن غده پینه ال مناسب هست یا اینکه آموزشی هست در این باره؟

 11. دیدن رنگ بنفش نشانه چیست؟؟؟؟

  1. amirkiani.ak24

   سلام محسن عزیز
   درک رنگ بنفش ممکن است نشانه‌ای از چندین شرایط باشد. ممکن است ناشی از تحریک نوری با موج طول کوتاه باشد که توسط شبکیه چشم دریافت می‌شود. همچنین، ممکن است ناشی از استفاده از مواد رنگی مانند آنانسین باشد که در بسیاری از مواد غذایی و نوشیدنی‌ها وجود دارد و ممکن است باعث تغییر رنگ دهانه‌های چشم شود.

 12. رضا ظفری

  جالبه که به نماز قرائت قرآن و تفکر اشاره ای نشده.
  کاملا مشخص هست که مروج فرهنگ هند هستید.

 13. با عرض سلام و روزبخیر
  ببخشید در بعضی از مراقبه های دکتر دیسپنزا مواردی را بیان می کنند که تصور و تجسم روی آنها بسیار نامأنوس و سخته مانند « تمرکز روی فضای مابین دو چشم و یا دو گوش و یا فاصله بین زبان تا ته گلو و….» ممکنه بفرمائید چگونه می توان به چنین قابلیتی دست پیدا کرد؟ بسیار متشکرم

  1. amirkiani.ak24

   سلام ویدا عزیز
   در فرآیند مراقبه باید بتوانید بدن خود را به طور کامل و با کوچک ترین جرئیات متصور شوید. اگر در این عمل ناموفق هستید ابتدا مراقبه تمرکز بر روی اعضای بدن را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران