سبد خرید
پاکسازی ذهن و ضمیر ناخودآگاه

چگونه به ضمیر ناخودآگاه دسترسی پیدا کنیم؟

به نظر شما آیا ضمیر ناخودآگاه همان روح است؟ بعضی ها با تفکر اینکه ضمیر ناخودآگاه روح است می خواهند از طریق پاکسازی ذهن و ضمیر ناخودآگاه، پاکی روح را به دست آورند. شما خوانندگان گرامی برای اینکه بتوانید ذهنتان را پاکسازی کنید از طریق چه راه هایی اقدام می کنید؟ احتمالاً پاسخ های تان شامل: کتاب‌ها، مراقبه، انتخاب یک استاد معنوی، انجام دستورات دینی، سفر و غیره می شوند. هیچ کدام از این موارد ذکر شده پاسخ نیستند. اگر می خواهید ذهنتان را پاکسازی و تصفیه کنید در ابتدا باید از طریق پذیرش ‌های ذهنی این کار را انجام دهید. زمانی که بتوانید پذیرش های ذهنی خودتان را به طور صحیح از مبادی درست تنظیم کنید، گام مهمی در پاکسازی ذهن و ضمیر ناخودآگاه انجام دادید. با توضیحاتی که ارائه شد، آیا موقعیت مکانی جهت شروع پاکسازی را فهمیدید؟ احتمالاً پاسخ هایتان مربوط به مکان های معنوی میشوند.

چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنیم

بهترین زمان و مکان برای شروع پاکسازی ذهن و ضمیر ناخودآگاه

هر زمانی که بتوانید خودتان را بشناسید و بخواهید که به اهداف زندگی برسید، می‌توانید پاکسازی ذهن را انجام دهید. بر همین اساس پاکسازی ذهن و ضمیر ناخودآگاه در هر زمان و مکانی در دسترس شما خواهند بود. اگر برایتان سوال شده است که: آیا میتوانم در مکان های مذهبی در زمان های خاص، پاکسازی و مراقبه ذهنی انجام دهم؟ در پاسخ باید به شما بگوییم که: در هر زمانی که در آن فعلی انجام می دهید، یک زمان خاص محسوب می شود. لذا به دنبال فلان مناسبت زمانی و یا فلان موقعیت‌ مکانی نباشید. نکته مهم این است که در هر مکانی که می خواهید حضور یابید فقط باید بتوانید سفر ذهنی را انجام دهید. یعنی باید بتوانید به درون ذهنتان سفر کنید و حقیقت ذهنی خود را بیابید. زیرا ذهن در میان انبوه تفکرات و داده های بیرونی مدفون شده است. به طور خلاصه می توانیم بگوییم که این آلودگی ها و تفکرات بیرونی هستند که ذهن شما را جهت دهی می کند.

معنای درست پاکسازی ذهن چیست؟

اگر بخواهیم بهترین راهکار برای تصفیه و پاکسازی ذهن را ارائه کنیم، می توانیم پاکسازی ضمیر ناخودآگاه را معرفی کنیم. این راهکار در حد یک جمله است اما اجرایی کردن آن، کار فوق‌العاده سختی است. زیرا بخش ناخودآگاه ذهن به طور مستقیم تحت اختیار ما نیست. بلکه این بخش یعنی ناخودآگاه، تاثیر زیادی بر روی تصمیمات و اراده ی ذهن دارد. بر همین اساس در موضوع پاکسازی ذهن و ضمیر ناخودآگاه، ابتدا باید به سراغ ضمیر ناخودآگاه خود بروید. برای اینکه بتوانید این کار را درست انجام دهید، در ابتدا پذیرش های فکری خود را کنترل کنید. یعنی قبل از انجام هر کاری که به عنوان مراقبه برایتان محسوب میشود، تفکر خود را بررسی کنید. احتمالاً در این مرحله بسیاری نتوانند به طور موفق تمرین‌‌های مراقبه فکری را انجام دهند. علت اصلی که مراقبه کنندگان در این مرحله دچار مشکل می‌شوند این است که نمی‌توانند تمرکز کنند. یعنی شدت تولید و گردش افکار در ذهن آنها به قدری بالاست که نمی توانند بر یک موضوع تسلط ذهنی بیابند.

آیا ضمیر ناخودآگاه همان روح است

چگونه پاکسازی ذهن و ضمیر ناخودآگاه را انجام دهیم؟

اگر می خواهید بدانید که چگونه پاکسازی ذهن و ضمیر ناخودآگاه را انجام دهید باید به سراغ تمام حواس خود بروید. یعنی باید تمام: شنیده ها، دیده ها، عمل ها و هر چیزی که در اطراف شما هستند را در نظر بگیرید. تمام این موارد در لحظه در بخش ناخودآگاه ذهن شما پردازش می‌شوند و به طور مستقیم به بخش خودآگاه منتقل می شوند. پس اگر می خواهید ذهن را مدیریت کنید باید تمام مواردی که ذکر کردیم را بررسی کنید. پروفسور دیوید ایگلمن در سایت inc.com میگوید بی‌بی‌سی ذهن ما همان بخش ناخودآگاه است که به طور شبانه روزی فعالیت می کند. این عصب‌شناس معتقد است که بخش خودآگاه ذهن ما فقط خلاصه‌ای از نتایج و تصمیمات بخش ناخودآگاه می باشد. لذا تمام ایده ها و حتی از خواب بیدار شدن هایمان نیز تحت تاثیر این بخش است. بر همین اساس برای پاکسازی ضمیر ناخودآگاه و پاکسازی ذهن باید تمام دیده‌ها، شنیده‌ها و حرکت های خود را در هر لحظه کنترل کنیم.

 آیا می توانیم ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنیم؟

احتمالاً برای بعضی از شما خوانندگان گرامی این سوال پیش میاد که: چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنیم؟ در ابتدا باید بگوییم که امکان برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه به طور موقت کمی محال به نظر می رسد. زیرا در طول یک لحظه میلیونها سلول فکری در ذهن شکل گرفته و دائماً در حال گردش در مغز می باشند. اما در بلند مدت میتوان به امکان برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه امیدوار بود. لذا فقط پاسخ به سوال اصلی باقی می ماند که چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنیم؟ پاسخ این است که از طریق یک هدف می توانید تمام ذهنیات و ضمیر ناخودآگاه خود را متمرکز سازید. به طور مثال فرض کنید می خواهید به درآمد ماهانه هزار دلار برسید. در این صورت با دیدن افراد موفق و بهتر انجام دادن فعالیت های کاری می توانید خودتان را به این هدف نزدیک کنید. توجه داشته باشید که عدم وجود هدف، میل شدیدی برای به وجود آوردن بی حوصلگی و افسردگی ایجاد می کند.

پاکسازی ذهن چیست، پاکسازی ضمیر ناخودآگاه

آیا به وجود آمدن ایده ها و راه های پیشرفت نیاز به مکان و زمان خاصی دارند؟

ایده هایی که از بخش ناخودآگاه به بخش خودآگاه ذهن منتقل می‌شوند به‌طور الزام‌آور در زمان و مکان خاصی نیستند. بر همین اساس امکان دارد شما در هر زمان و مکانی باشید که ایده ای به ذهن شما خطور کند. برخی از ایده پردازان و مشاوران کسب و کار برای اینکه بهتر بتوانند ایده های خود را به دست بیاورند از راه های خاصی استفاده می کنند. آنها با استفاده از این راهکارها، بخش ناخودآگاه خود را تقویت می‌کنند تا بتوانند بهتر از دیگران ایده هایشان را ارائه کنند. عقیده ی این افراد در پاسخ به سوال آیا ضمیر ناخودآگاه روح است؟ منفی می باشد. زیرا آنها با دلیل های خود اثبات کردند که می‌ توانند برای ناخودآگاه جهت تعیین کرد و حتی آن را تحت اختیار خودآگاه گرفت.

آیا ایده هایم را میتوانم از ضمیر ناخودآگاه بگیرم؟

مهمترین کاری که مورد توصیه مدیوم غربی و دانشجوی دکتری روانشناسی یعنی جناب بنجامین پی هاردی می باشد، فکر کردن قبل از خواب است. راه فکر کردن به این صورت است که ۱۰ دقیقه قبل از خواب شبانه به آن چیزی که میخواهید، فکر کنید. اگر تمرکز و فکر کردن به طور درست و دقیق انجام شوند به خواسته‌تان می رسید یا پاسخ خواسته تان را دریافت خواهید کرد. اما نکته اینجاست که فقط فکر کردن و تمرکز بر روی موضوع کفایت نمی‌کند و باید اقداماتی را انجام دهید. این اقدامات شامل پرسش و پاسخ هایی است که بر روی یک کاغذ در مورد آن موضوع مطرح کرده اید. به هر میزان که این پرسش و پاسخ ها دقیق تر باشند ایده هایی که از ناخودآگاه ذهن دریافت میکنید، واضح تر خواهند بود. در گام آخر زمانی که از خواب بیدار شدید مجدداً سوالاتی که قبلاً نوشته بودید را بنویسید. هر پاسخی که برای سوال هایتان به ذهنتان آمد را به عنوان ایده دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران