کنترل افکار منفی با شناسایی دلایل آنها

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
کنترل افکار منفی

حفظ احساسات منفی درباره خود، سخت نیست؛ همانطور که حفظ کردن احساسات مثبت هم به همان آسانی است. منتها، اغلب مردم به سمت آن افکار منفی گرایش دارند. دلایل این گرایش را می توان متعدد دانست. وجود خاطرات ناگوار که اتفاقا تعدادشان زیاد نیست، تجربه های تلخ غالب تر، منفی بافی زیاد و محیطی که تحت آن تربیت می شوید، باقی ماندن در احساسات بدِ گذشته همه و همه از جمله سیلِ عظیمی از دلایلی هستند که افکار و احساسات منفی تولید می کنند و کنترل افکار منفی را سخت می کنند چرا که بدن شما با ذهن تان همگام شده و در تلاش است تا به جای برقراری تعادل روی احساسات منفی باقی بنماند.

سخنی که در این مطلب بیان می شود نه از روی تجربه، که حاصل تلاش و اطلاعات تخصصی دکتر جو دیسپنزا نگارنده کتاب شکست عادتهای کهنه است. قرار نیست تا در این مطلب برای شما آسمان و ریسمان به هم بافته و ترغیب تان کنیم تا مثبت اندیشی را سرلوحه خود قرار دهیم. ما به ریشه ی منفی نگری حمله می کنیم و در تلاشیم تا آن را از بنیاد، بررسی کنیم. با سکوی پرتاب همراه باشید.

کنترل افکار منفی

چگونه کنترل افکار منفی را به دست بگیریم؟

اینکه شما احساسات و عواطف خود را به دست محیط یا خاطرات تان بسپارید، یعنی بدترین کاری که می توانید در حق ِخودتان انجام دهید. بخش پررنگی از دلیل اینکه ما نمی توانیم کنترل افکار منفی را به دست بگیریم، این است که مسئولیت پذیر نیستیم و همه چیز را به دست محیط و رویداد های مرتبط با آن سپرده ایم. گمان کنید که سوار هواپیمایی شده اید و خلبان، به جای مدیریت پرواز آن را به حال خود رها کرده است.

کاملا بدیهی است که چه اتفاقی می افتد. وقتی در افکار ِغیر هدایت نشده غوطه ور باشید، کنترل افکار منفی سخت می شود. خود منفی نگری، افکار و احساسات منفی، کنترل افکار منفی همه و همه حتی با وجود سیاه بودن و القای حس بد به ما نیاز به مدیریت دارند تا یکی یکی کنترل شوند و به سمت و سوی درستی منتهی شوند.

هر انسان یک صفحه شطرنج است و اگر افکار منفی را خانه های سیاه ِآن در نظر بگیریم، بدیهی است که نیاز است با آنها به درستی برخورد کنیم تا احساس بهتری داشته باشیم و تمرینات تغییر باور در ما به طور صحیح اثر کنند. برای دسترسی به تمرینات تغییر باور باید حتما کتاب شکست عادتهای کهنه دکتر جو دیسپنزا را مطالعه کنید چرا که فرصتی برای بیان تک تک آنها در این مطلب کوتاه، وجود ندارد.

کنترل افکار منفی قرار گیری در یک حیطه ی احساسی ِمحصور

اتفاقات بد به طور کلی مولد ایجاد احساس منفی هستند و با باز تولید آنها کنترل افکار منفی دشوار می شود. تصور کنید که اتفاق بدی برای شما می افتد. مثلا از مرگ یک دوست متاثر می شوید و حتی در لحظه مرگ و وقوع حادثه برای وی، شما در آن مکان حضور داشته اید. با بازتولید و فکر مداوم به این اتفاق این حس مجددا در ذهن و روان تان اوج می گیرد. پس از عبور از مرحله سوگواری، این شما هستید که باید کاری کنید تا جلوی این چرخه را بگیرید.

مثبت اندیشی

برای کنترل افکار منفی روی تغییر حال و هوایتان سرمایه گذاری کنید.

کلمه “mood” که این روز ها باب شده است، به احساساتی زودگذر اشاره دارد که چند دقیقه، چند ساعت یا چند روز همراه شما باقی می ماند و بعد به سرعت می گذرند. باید توجه داشته باشید که اگر قصد دارید کنترل افکار منفی تان را به دست بگیرید به این احساس خود اجازه ی تکرار نداده و تنها با انجام کارهایی که احساس خوب و مثبت در شما پدید می آورند، زمان و دوره این مودِ به اصطلاح منفی را طی کنید.

باقی ماندن در یک حالت ِحسی ِپایدار فقط به مقاومت در برابر احساسات مثبت و متعادل می انجامد و کم کم به این مرحله می رسید که غالبا در یک وضعیتِ منفی و سیاه باقی بمانید. گویی کل صفحه ی شطرنج (که به آن اشاره کردیم) در وجودتان کم کم یکدست سیاه و تیره و تار خواهد شد.

موفقیت در گرو چه باورهایی است؟

برای اینکه بدانید چگونه حالت های وجودی مختلف را برای کنترل افکار منفی ایجاد کنید و تمرینات تغییر باور و موفقیت در زندگی را برای دور زدن خود منفی نگری را بیاموزید پیشنهاد می شود کتاب صوتی شکست عادتهای کهنه را از سکوی پرتاب تهیه نمایید. این کتاب، با خوانش امیر سیاهی تهیه شده است و با تخفیف در اختیار شما قرار گرفته است.

دیدگاه خود را ارسال نمایید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
آموزش مراقبه افراد موفق باور ذهن تغییر افکار و باورها تغییر باور های درونی تغییر باورهای ذهنی تغییر دادن سرنوشت تغییر در زندگی تغییر زندگی تغییر پارادایم ذهنی تمرینات کنترل احساسات تکنیک های مراقبه خرید کتاب شکست عادت های کهنه خرید کتاب شکست عادتهای کهنه خرید کتاب ماورای طبیعی شدن خرید کتابهای جو دیسپنزا خرید کتاب های دکتر جو دیسپنزا دانلود کتاب صوتی ماورا دانلود کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن رضایت در زندگی روش تغییر افکار سکوی پرتاب ضمیر ناخودآگاه فیزیک کوانتوم و قانون جذب قانون جذب ماورای طبیعی شدن ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا مراقبه دکتر جو دیسپنزا پارادایم در روانشناسی پارادایم ذهنی چگونه مراقبه کنیم کتاب شکست عادت های کهنه کتاب شکست عادتهای کهنه کتاب صوتی جو دیسپنزا کتاب صوتی دکتر جو دیسپنزا کتاب صوتی شکست عادتهای کهنه کتاب صوتی ماورا طبیعی شدن کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن سکوی پرتاب کتاب های جو دیسپنزا کتاب های صوتی جو دیسپنزا کتاب‌های جو دیسپنزا