سبد خرید
پاکسازی و فعال سازی چاکرای دوم

پاکسازی و فعال سازی چاکرای دوم (چاکرای خاجی)

توضیحات

از چاکراها و جریان انرژی در بدن چه میدانید؟ آیا میدانید چاکرا چیه و پاکسازی و فعال سازی چاکرای دوم(چاکرای خاجی) چه تأثیری بر شرایط روحی و جسمی تان میگذارد؟ پیشنهاد میکنم مقاله ی چاکرا چیست را مطالعه کنید تا به درک بهتری برسید و در ادامه با ما همراه باشید تا تمام اطلاعاتی که راجع به چاکرای دوم یا چاکرای خاجی باید بدانید را در اینجا به دست آورید.

نام های دیگر چاکرای دوم

چاکرای دوم را نام های چاکرای خاجی و چاکرای جنسی نیز می‌توان شناخت. چاکرای دوم یا چاکرای خاجی را در زبان سانسکریت سواد هیستانا نام دارد که معنایش خانه ی مخصوص من می‌باشد، سواد هیستانا از ریشه سواد گرفته شده و معنی شیرینی (اشاره به شیرینی لذت ج.ن.س.ی) می‌دهد.

چاکرای دوم (چاکرای خاجی) در قسمت پایینی شکم ما و ۲,۳ انگشت پایین تر از ناف و شرمگاهی و در مقابل شبکه عصبی خاجی قرار دارد. رنگ چاکرای دوم (چاکرای خاجی) نارنجی می‌باشد، تعداد گلبرگ های آن شش عدد گلبرگ نیلوفری است و سمبل آن ماه و عنصر آن آب می باشد و این چاکرا مربوط به حس چشایی نیز می باشد

چاکرای دوم

موضوعات اصلی و اندام های مرتبط به چاکرای دوم (چاکرای خاجی)

چاکرای دوم یا چاکرای خاجی مربوط به مسائل جنسی، ش.ه.و.ت، لذت، زاد و ولد، استعداد و هنر، انرژی حیاتی، خلاقیت و… مربوط است و اندامهای مرتبط با چاکرای دوم، رحم و تخمدان ها- کلیه ها – مثانه – دستگاه تناسلی – دستگاه گردش خون – کارکرد غدد لنفاوی – هورمون های استروژن و تستوسترون و همینطور چگونگی کارکرد تخمک ها – اسپرم ها و مجاری ادرار، همگی زیر نظر چاکرای دوم (چاکرای خاجی) می‌باشند .

اگر مشکلی برای این چاکرا پیش بیاید یا دچار کم کاری شود احساس حسادت، شرمندگی، گناه، نازایی و سرکوب کردن میل جنسی، مشکلات پروستات، مثانه و مجاری ادراری و دردهای عادت ماهیانه و عدم توانایی در لذت بردن از زندگی، نارضایتی در روابط جنسی و رنج بردن از آن، سخت گیری زیاد و متعادل نبودن احساسات را به ارمغان می آورد.

در واقع مسئولیت اصلی چاکرای دوم (چاکرای خاجی) کنترل احساسات و لذت های جنسی می‌باشد و همینطور با قوه ی خلاقیت ارتباط چشمگیری دارد و در صورت بیش از اندازه باز یا بسته بودن چاکرای دوم (چاکرای خاجی) مشکلات زیادی برای بدن به وجود می‌آید و براحتی می‌تواند بدن را تحت تأثیر این مشکلات قرار دهد. از جمله مواردی که در بالا ذکر شد.

خصوصیات افرادی که چاکرای دوم آن‌ها فعال است

خصوصیات افرادی که چاکرای دوم (چاکرای خاجی) آن‌ها فعال است: افرادی که چاکرای دوم (چاکرای خاجی) آنها فعال است معمولاً سرزنده تر، شاداب تر و کاریزماتیک تر هستند و خوش بینی ویژگی منحصر بفرد این افراد است و براحتی می‌توانند بر دیگران تأثیرات مثبت بگذارند و به دیگران عشق بورزند و قابلیت درک لذت های جسمانی از دیگر ویژگی‌های این افراد است.

افرادی که چاکرای دوم(چاکرای خاجی) آن‌ها فعال است اشتیاق زیادی به زندگی کردن دارند و انگیزه شان برای زندگی و رسیدن به اهداف مد نظرشان بسیار بالا می‌باشد. این افراد از بودن در جمع های دوستانه لذت می‌برند و بسیار خلاقیت به خرج می‌دهند و این قدرتیست که چاکرای دوم(چاکرای خاجی) به ما می‌دهد.

بنابراین اگر افراط و تفریط در رفتار جنسی مشاهده می‌کنید یا زود از کوره در می روید و رفتارهای غیر قابل کنترلی با همسر خود دارید و یا هر گونه دردی در نواحی تحتانی احساس می‌کنید، نشانه های اختلال در عملکرد چاکرای دوم (چاکرای خاجی) می‌باشد.

چاکرای دوم، نقش مهمی در کنترل تولید مثل و کسب لذت های زندگی را ایفا می‌کند.

راه های ایجاد توازن و تعادل در چاکرای دوم (چاکرای خاجی)

قطعاً دلتان میخواهد راه های ایجاد تعادل چاکرای دوم را یاد بگیرید تمرین ها و تکنیک های بسیاری وجود دارد که می تواند تعادلات در چاکرا ها را ایجاد کند. ما چند روش را خدمتتان عرض میکنیم این روشها عبارتند از:

 1.  پوشیدن لباس هایی که رنگشان نارنجی است حداقل هفته۲بار
 2. انگیزه داشتن برای ادامه‌ی زندگی و خوشبین بودن
 3. آرام بودن و دوری از پرخاشگری و عصبانیت
 4. ورزش و پیاده روی روزانه
 5. دور بودن از افکار و احساسات منفی و عادتهای نا پسند
 6. رفتن به طبیعت و تماشا یا لمس کردن آب‌های زلال، که موجب فعال شدن موقتی چاکرای دوم یا چاکرای خاجی می‌شود
 7. استفاده از انگشتر عقیق و قرار دادن سنگ یاقوت، کارلین، قمر یا عقیق سرخ بر روی چاکرای دوم یا چاکرای خاجی که ۳-۴انگشت زیر ناف قرار دارد، باعث تعادل و فعال کردن چاکرای دوم (چاکرای خاجی) می‌شود
 8. استفاده از گل رز، چوب پتچولی و نارنجی و عطر چوب صندل
 9. تمرینات یوگا و مدیتیشن، که این امر برای هر هفت چاکرا بسیار مفید است، بنابراین از نتیجه تأثیرات یوگا بی بهره نمانید.

راه های ایجاد توازن و تعادل در چاکرای دوم

غذا ها و میوه های مربوط به چاکرای دوم (چاکرای خاجی)

قطعاً تغذیه نیز همانند موارد دیگر تأثیرات زیادی در تعادلات چاکرا ها دارد برخی از این موارد که در بهبود چاکرای دوم (چاکرای خاجی) کمک میکند عبارتند از؛ جعفری، فلفل تند، وانیل، کدو تنبل، نارنج، پرتقال، نارنگی، انبه، هویچ، زرد آلو و سایر میوه‌ها و غذاهایی که رنگ آن‌ها نارنجی است.استفاده از آجیل هم می‌تواند در این امر تأثیر گذار باشد. بنابراین مواد غذایی ذکر شده را به برنامه ی غذایی روزانه خود اضافه کنید تا در بهبود چاکرای دوم خود از آن‌ها بهره ببرید.

در صورت تعادل چاکرای دوم یا چاکرای خاجی، ارتباط با جهان هستی بر اساس لذت، رشد و هماهنگی می‌باشد و همینطور توانایی شخص را برای داشتن بچه فراهم میکند

راه های بازکردن چاکرای دوم یا چاکرای خاجی

فعال‌سازی چاکرای دوم روش مختلفی دارد که ما یکی از روشها را در ادامه برایتان ارائه می‌دهیم

 1.  از روغن های حیاتی رز و مرکبات استفاده کنید تا اسانس آن در خانه تان پخش شود
 2. پوشیدن لباسهای نارنجی و همچنین انجام مراقبه چاکرای دوم(چاکرای خاجی) به این صورت که تصور کنید نور نارنجی رنگ وارد این چاکرا شده و به دور چاکرای دوم یا چاکرای خاجی در حال گردش است و این نور هر چقدر بیشتر میچرخد بیشتر درخشنده تر می‌شود
 3. میتوانید افکار و احساسات سر خورده خود را با دوستانتان در میان گذاشته و مسأله بینتان را حل کنید و این موضوع را خاتمه دهید یا اینکه افکار و احساساتتان را بر روی کاغذ بیاورید تا بار عاطفی تان خالی شده و وقتی احساس راحتی کردید جلوی چشمانتان آنرا در سطلی انداخته و آتش بزنید
 4. برقصید و حرکات یوگا انجام دهید
 5. از آنجا که عنصر این چاکرا، آب است، میتوانید با قرار گرفتن در وان حمام، رفتن به کنار دریا و دریاچه میتوانید به صورت موقت و چاکرای دوم (چاکرای خاجی) خود را باز نگه دارید.

برای فعال سازی چاکرای دوم (چاکرای خاجی)، تماشا و لمس آب های زلال خارج از شهر و مهتاب می تواند بسیار مفید باشد. تماشای ماه به خصوص در زمانی که بدر کامل است می‌تواند احساسات شما را زنده کند تا بتوانید پیام های روحتان را از راه تجسم و رویاهایتان دریافت کنید.

همین‌طور مشاهده ی آب هی زلال طبیعی یا غوطه‌ور شدن در آن یا نوشیدن جرعه‌ای از آب چشمه به پاکسازی چاکرای دوم(چاکرای خاجی) شما و همینطور تزکیه روح شما کمک می‌کند و باعث آزاد شدن احساسات و گرفتاریهایتان میشود. اگر بتوانید مشاهده ماه و لمس آب را همزمان تلفیق کنید اثر آن بر روی چاکرای دوم(چاکرای خاجی) بسیار چشمگیر خواهد بود. برای فعال سازی چاکرای دوم یا چاکرای خاجی ابتدا باید؛

 1. در یک وضعیت راحت به صورت نشسته یا خوابیده قرار بگیرید و بر تنفس خود تمرکز کنید
 2.  تصور کنید نفس تان از ابتدای انگشتان پاهایتان تا بالای سر به به حرکت در می‌آید
 3. به هوایی که وارد جسمتان می‌شود آگاهی داشته باشید
 4. همین که در حالت ذهنی نفس می‌کشید به انرژی که در درون تان در جریان است تمرکز کنید
 5. نور نارنجی رنگ را در چاکرای دوم (چاکرای خاجی یا چاکرای جنسی خود) به صورت نارنجی شفاف و درخشانی تصور کنید.

«چاکرای آجنا، چاکرای گلو و چاکرای ریشه تأثیر زیادی بر چاکرای خاجی دارند که در صورت اختلال می‌توانند بر چاکرای دوم تأثیر بد بگذارند»

در صورت تعادل چاکرای دوم (چاکرای خاجی) در همه حال از زندگی خود کمال رضایت و لذت خواهیم داشت و فردی که از زندگی خود لذت می‌برد صاحب انگیزه ی بیشتری است

جملات تأکیدی برای باز کردن و فعال سازی چاکرای دوم (چاکرای خاجی)

_ من شاد و سرزنده هستم
_ من نصبت به وجود جهان _ بسیار آگاه و هوشمند هستم
_ من عاشق خودم و اندام جنسی ام هستم
_ من توسط انرژی قدرتمند چاکرای دوم یا چاکرای جنسی ام هر روز باعث خلق شادی و رضایت بیشتری در زندگی میشوم
_ من بسیار خلاق آ جک آگاه و شادمان هستم
_ من اکنون از توان جنسی قدرتمندی بهره مند هستم
_ من استعداد بی همتایی در کارهای هنری دارم
_ من بسیار با استعداد و توانا هستم
_ من از ارتباط جنسی با شریک جنسی ام لذت میبرم
_ من از اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی برخودارم و بسیار خودم را دوست دارم
_ من خیلی ارزشمند هستم

چاکرای خاجی
_ من ارتباط جنسی سالم، لذت بخش و با رضایتی دارم
_ توانایی جنسی من متعادل و عالی است
_ از نظر دیگران من فردی دوست ‌داشتنی و با لیاقت هستم
_ من بدنم را و حس شهوتی که دارم را با کمال میل پذیرا هستم
_ من توانایی تولید مثل دارم و میتوانم مسبب خلق فرد جدیدی به زندگی شوم
_ من میتوانم صاحب فرزندی سالم شوم و به او زندگی در حیات را ببخشم
_ چاکرای دوم(چاکرای خاجی) من هم اکنون در بهترین حالت و تعادل می باشد
_ چرخش نور نارنجی رنگ چاکرای دوم من کاملاً آزاد و در حد تعادل فعال است
_ من با دوش گرفتن آرامش بیشتری در بدن خود احساس میکنم
_ من در کنار دریا و دریاچه و لمس آن سرشار از انرژی میشوم
_ دیدن ماه در آسمان و در لحظه آشامیدن آب به من احساس پاکی و معصومیت میدهد
_ همه‌ی قسمت های تولید مثل من در صحت و سلامت کامل هستند
_ من خودم را و گذشته ام را میبخشم و از عذاب وجدان رهایی میابم
_ من عذاب وجدان بابت هیچ چیزی ندارم و کاملاً آزاد و رها هستم
_ من خوشبین و با انگیزه هستم
_ امیال جنسی من در تعادل و تعامل هستند
_ من پایدار و متعال و متعادل هستم
_ من خوش اخلاق هستم
_ من در بودن کنار دوستان لذت میبرم
_ من دیگران را دوست دارم
_ من خالق نشاط خودم هستم
_ من زیبا، خوش سخن، متین و راستگو هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران