سبد خرید
امواج مغزی و تاثیر افکار

تاثیر امواج مغزی و تاثیر افکار بر زندگی از نگاه جو دیسپنزا

تاثیر امواج مغزی و تاثیر افکار بر زندگی از نگاه جو دیسپنزا:

مغز انسان در حالت های مختلف به ایجاد ارتعاش های مغزی مختلفی می پردازد. امواج حاصله باعث می شوند انسان در هر حالتی عملکرد مختلفی داشته باشد. با توجه به تاثیر بسیار بالای امواج مغزی بر حالات رفتار و کردار انسان در هر حالتی متوجه می شویم که این امواج تاثیر بسیار زیادی در زندگی داشته و باید در جهت کنترل و یا بهبود آن تلاش کنیم.

به این منظور ابتدا باید به تعریف امواج مغزی و شناخت هر یک از این امواج و فعالیت هر یک از آن ها در مغز بپردازیم. برخی از امواجی که در مغز انسان به ارتعاش در می آیند به عنوان امواج آلفا، امواج بتا و امواج گاما شناخته شده و دسته بندی می شوند. باید بدانید به ترتیب امواج گاما و سپس امواج بتا دارای فرکانس بسیار بالاتری می باشند و در نتیجه تاثیر بسیار زیادی بر زندگی خواهد داشت. در خصوص توضیح این امواج و تاثیر افکار بر آن ها می توان چنین توضیح داد که امواج بتا دارای فرکانسی بین ۱۲ تا ۳۸ هرتز می باشد. مغز هر انسانی در هر ساعتی از شبانه روز به تولید امواج بتا می پردازد.

امواج بتا هستند که باعث می شوند فرد بتواند فکر کند، صحبت کند، کلاس های مختلفی را بگذراند و یا چیزی را یاد بگیرد. هنگام حل مسائل پیچیده نیز این امواج کاملا فعال هستند. حتی در مواقع اضطراب، تشویش و آشفتگی های فکری نیز کاملاً امواج بتا مرتعش بوده و در مغز تولید می شود. اگر فرد نتواند به درستی به تمرکز و یا کنترل این ناحیه از مغز بپردازد مغز به متوقف کردن تولید امواج بتا خواهد پرداخت و بالعکس اگر فردی بیش از حد دارای امواج بتای مغزی در مغز خود باشد دچار بیماری های مختلفی مانند استرس، وسواس، اضطراب ‌های بی دلیل و غیره خواهد شد.

امواج مغزی و تاثیر افکار

تاثیر افکار بر امواج مغزی گاما:

یکی دیگر از امواج مغزی که باید به آن پرداخته شود، امواج مغزی گاما می باشد. این امواج دارای فرکانس بسیار بالاتری نسبت به امواج بتای مغزی است و دارای فرکانس ۳۸ تا ۴۲ هرتز می باشد. امواج گاما نسبت به امواج بتا به ندرت در مغز به ارتعاش در می آید و هر فردی در زندگی خود ممکن است در لحظات بسیار خاصی به ارتعاش چنین امواجی در مغز بپردازد. هنگامی که با مسائل بسیار ناشناخته و یا بسیار پیچیده درگیر می شوید یا حتی با دستگاهی بسیار پیچیده به فعالیت و یادگیری می ‌پردازید ممکن است این امواج در مغز به ارتعاش در بیاید. در صورتی که این امواج در مغز تولید نشود امکان حل چنین معادلاتی تقریباً به صفر خواهد رسید.

ارتباط امواج مغزی گاما و بتا و تاثیر افکار مثبت اندیشی بر جذب ثروت:

حال با شناخت امواج گاما و امواج بتا در مغز می ‌توان به بررسی تاثیر افکار مثبت و منفی بر این امواج و کنترل آن ها صحبت نمود. ولی قبل از آن باید ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخوداگاه نیز به صورت کامل بررسی شود. ضمیر خودآگاه در انسان ضمیری است که انسان کاملا بر آن واقف بوده و حین انجام هر کار و تصمیمی در زندگی خود می تواند آن را به راحتی کنترل نماید.

ولی ضمیر ناخودآگاه که قسمت بسیار مهمی در مغز محسوب می ‌شود و از آن به عنوان جعبه سیاه مغز یاد می ‌شود ضمیری است که هیچ گونه منطق و تصمیمات منطقی در آن قرار نداشته و کاملا به صورت احساسی عمل می نماید. این ضمیر ناخودآگاه به هیچ وجه قابل دسترسی و کنترل نیست و تنها کاری که می ‌توان کرد این است که آن را با تاثیر افکار و هدایت درست موج های مغزی تاثیر پذیر نماییم.

امواج مغزی و تاثیر افکار

در صورتی که ضمیر ناخودآگاه انسان به درستی تأثیرپذیر شود باعث می شود تاثیرات آن در روحیات فرد و مثبت اندیشی وی نمود پیدا نماید. این عمل یکی از راهکار های جذب ثروت است. فرد می‌ تواند با مثبت اندیشی خود به عملکرد بهتر مغز خود بیانجامد و در نتیجه به درستی امواج بتا و گامای مغز خود را هدایت نماید. مطمئناً این امواج علاوه بر این که بر ضمیر خودآگاه انسان تاثیرات فزونی دارند، بر ضمیر ناخودآگاه نیز تاثیرات زیادی خواهند داشت.

دکتر جو دیسپنزا توانسته است در کتاب ماورای طبیعی شدن به درستی به تاثیر افکار بر امواج مغزی و در نتیجه بر ضمیر ناخودآگاه بپردازد. در کتاب و فایل های صوتی موجود در سایت سکوی پرتاب گفته شده است که انسان با مثبت اندیشی خود چه تاثیری می ‌تواند بر کنترل فرکانس های امواج مغزی خود به خصوص امواج بتا و گاما داشته باشد.

مثبت اندیشی و کنترل فرکانس های امواج مغزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت بازگشت وجه

مشروط بر مشکل فنی در محصول

پشتیبانی بسیار سریع

پاسخگویی از 20 دقیقه تا 3 ساعت

محصولات اورجینال

اورجینال بودن محصولات

پروسه خرید سریع

دانلود آنی پس از خرید محصول

کاربر گرامی برای خرید و یا دانلود محصولات وبسایت ابتدا باید در وبسایت ثبت نام کنید در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. راهنمای کاربران