برای از بین بردن نقطه ضعف باید چه کرد؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
از بین بردن نقطه ضعف

برای اینکه بدانیم نقطه ی ضعف مان چیست، باید بدانیم که منبع آن دقیقا از کجا نشات می گیرد تا برای از بین بردن نقطه ضعف مان تلاش کنیم. از بین بردن نقطه ضعف علاوه بر ریشه یابی، همگانی است؛ به این معنی که شما می توانید همه ی افراد ساکن کره ی زمین را دارای نقطه ضعف بدانید. افرادی که برای از بین بردن نقطه ضعف هایشان تلاش می کنند، از سایرین موفق تر هستند چرا که سعی دارند از درون خود را قوی کنند تا عوامل بیرونی بر روحیه و روان شان کمترین تاثیر را بگذارد یا به چیزی وابستگی بیش از حد نداشته باشند که باعث شود احساساتشان تحت تاثیر قرار گیرد.

نقطه ضعف

چرا از بین بردن نقطه ضعف ها آسان نیست؟

دکتر جو دیسپنزا برای این سوال پاسخی غیر مستقیم در کتاب شکست عادتهای کهنه – که مرجعی مناسب برای رشد فردی، بهبود اعتماد به نفس و تغییر باور های ذهنی است به شمار می رود، آورده است. وی اظهار می کند که سرگرمی ها یا دست مایه های موجود در جهانِ بیرون ما به همه مان کمک می کنند تا از درون حس بهتری نسبت به خود داشته باشیم و در لحظه احساس مان کمک کند ناراحت و غمگین نباشیم یا حال بهتری در آنِ واحد داشته باشیم.

وابستگی به عوامل بیرونی که این حس ِخوب را در ما ایجاد کنند باعث می شوند از درون غافل شویم و برای شادمانی یا شادکامی، تغییر یا کنترل احساسات به عوامل بیرونی وابسته و وابسته تر می شویم. این عوامل می توانند جرقه ای برای ایجاد نقاط ضعف باشند. کاملا بدیهی است که همان مدتی که زمان برده است تا این نقطه یا نقاط ضعف شکل بگیرند باید زمان اختصاص دهید و بر روی از بین بردن نقطه ضعف هایتان کار کنید، به درون وابسته تر شوید و از بیرون فاصله بگیرید.

نقاط ضعف

دور ریختن تجربیات متصل به نقاط ضعف؛ فوبیاها

برخی تجربه های قدیمی کمک می کنند که ما گمان کنیم امکان از بین بردن نقطه ضعف ها یا تغییر آنها در بازه های زمانی مشخص نیست. برخی خاطرات یا تجربه ها به پررنگ تر شدن یا شکل گرفتن نقطه ضعف ها کمک می کنند و باور های اشتباه را در ما جای می دهند.

شنیدن حرف های تکراری و تجارب ناموفق از سمت بسیاری از افراد شما را به این نتیجه می رساند که بسیاری از نقاط ضعف در افراد و به طور خاص، برای شما در اصل یک خاطره ی بد هستند که در طول زمان تاثیر خود را از دست می دهند و نمی توانند تاثیر شگرفی روی زندگی تان داشته باشند. بسیاری از نقاط ضعف که نیاز به از بین بردن دارند در این دسته جای می گیرند، نقاط ضعفی که بیشتر به عنوان فوبیا و یا ترسِ بی پایه و اساس، آنها را می شناسیم.

راه های داشتن احساس خوب چطور به دست می آید؟

تغییر عادت

تغییر عادت خود قدیمی بودن

برخی افراد بنا به اخلاقیات و احساساتی که دارند، دائم در پی ایجاد نقطه ضعف های جدید هستند یا به طور ناخودآگاه هر عاملی می تواند زندگی و روان آنها را از دنیای بیرون، تحت تاثیر قرار دهد. برای از بین بردن نقطه ضعف و داشتن مهارت زندگی خوب، کنترل احساسات و کسب موفقیت در زندگی شما باید خود قدیمی تان را رفته رفته کنار زده و در پی ساختن فردی جدید و نو باشید.

در طبیعت همه چیز در حال تغییر است و اگر شما همان منِ  قبلی باقی بمانید نمی توانید نه تجربه های جدید داشته باشید و نه برای از بین بردن نقطه ضعف هایتان کاری انجام دهید. برای از بین بردن نقطه ضعف ها همیشه واژه تغییر را در ذهنتان مجسم کنید. چرا که برای ایجاد هر تغییر، حذف یک عادت بد یا یک طرز فکر ما همگی به تغییرات نیازمندیم.

منبعی که به از بین بردن نقطه ضعف کمک می کند چیست؟

همواره منابع مختلف و گوناگونی برای از بین بردن نقطه ضعف ها پیشنهاد می شوند اما هیچ چیز بهتر از کتابی برای خودیاری جهت از بین بردن نقطه ضعف نیست. کتاب شکست عادتهای کهنه منبعی قابل اعتماد به قلم دکتر جو دیسپنزا است که به شما کمک می کند با شناخت خودتان، آدم های اطراف و عواملی که بر روی زندگیتان تاثیر می گذارند، با جزئی نگری به از بین بردن نقطه ضعف ها و تغییر باورهای ذهنی تان مبادرت ورزید.

دیدگاه خود را ارسال نمایید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
آموزش مراقبه اعتماد به نفس افراد موفق باور ذهن تغییر افکار و باورها تغییر باور های درونی تغییر باورهای ذهنی تغییر دادن سرنوشت تغییر در زندگی تغییر زندگی تمرینات کنترل احساسات تکنیک های مراقبه خرید کتاب شکست عادتهای کهنه خرید کتاب شکست عادت های کهنه خرید کتاب ماورای طبیعی شدن خرید کتابهای جو دیسپنزا خرید کتاب های دکتر جو دیسپنزا دانلود کتاب صوتی ماورا دانلود کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن رشد فردی رضایت در زندگی روش تغییر افکار سکوی پرتاب ضمیر ناخودآگاه فیزیک کوانتوم و قانون جذب قانون جذب ماورای طبیعی شدن ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا مراقبه دکتر جو دیسپنزا موفقیت در زندگی چگونه مراقبه کنیم کتاب شکست عادتهای کهنه کتاب شکست عادت های کهنه کتاب صوتی جو دیسپنزا کتاب صوتی دکتر جو دیسپنزا کتاب صوتی شکست عادتهای کهنه کتاب صوتی ماورا طبیعی شدن کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا کتاب ماورای طبیعی شدن سکوی پرتاب کتاب های جو دیسپنزا کتاب های صوتی جو دیسپنزا کتاب‌های جو دیسپنزا